Bilgi Köşesi

AliExpress Kes Onu Kampanyası

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

AliExpress Kes Onu kampanyası hakkında sorular geldi ve kampanyayı deneyip inceledim. Öncelikle AliExpress üyesi olan herkesin faydalandığı bir kampanya olduğunu söylemeliyim.

AliExpress Kes Onu Kampanyasına Nasıl Katılırım ?

kes onu
kes onu

AliExpress Kes Onu kampanyası için AliExpress üzerinden üyelik girişi yapıyoruz mobil cihazlarımızdan ardından sol altta anasayfa ikonuna basıp ekran geçiyoruz. Açılan sayfada üst tarafta kes onu ibaresini görüyoruz. Açılan sayfada 10 adet ürün listeleniyor bu listelenen ürünler içerisinde işinize yarayan bir ürüne girdiğinizde size sadece gümrük ücreti karşılığında ürünü satıyor burada dikkat etmeniz gereken şey tüm ürünlere tek tek girip bakamıyorsunuz ilk seçtiğiniz ve girdiğiniz ürün tek seferlik kes onu kampanyasıyla veriliyor sonrakiler için arkadaşlarınıza link atıyorsunuz.

Arkadaşlarınız gelen linke mobil uygulamadan girip ekrandaki beliren butona tıklayarak kampanyadan yararlanmanızı sağlıyor. Her ürün için tıklanma sayısı farklı ucuz ürünler için 1-2 tıklama yeterken pahalı ürünler içinse en az 20 tıklama gerekebiliyor. Ayrıca link ile alınan ürünlere gümrük vergisi haricinde kargo ücreti de ekleniyor. Bilgisayar klavyesi,fare ve diğer elektronik ürünler için ödemeler en az 30 TL civarında oluyor . Biraz araştırdığımda bu ürünlerin zaten n11 gibi alışveriş sitelerinde de 30 ile 50 TL arasında olduğunu görüyorum ama bazı pahalı ürünler de kategoride mevcut bunların ödemeleri nedir ayrıca klavye gibi 30 40TL ücret çıkarsa evet denenmesi gereken bir fırsat tabi önce onlarca insana o linke tıklatıp katılım sayınızı arttırmanız dahilinde.

Aliexpress Vergisi Ne Kadar ?

Aliexpress vergisi hakkında merak edilen soruyu da cevaplamak istiyorum. Aliexpress vergisi bazen ürünleri alırken doğrudan karşınıza faturada yansır. Yani ödeme yaparken karşınıza kargo ücreti ve vergi tutarları da çıkıyorsa bu sizin Aliexpress vergisini ve ürün kargo ücretini ödemiş olduğunuz anlamına geliyor. Bazende ürünü seçip ödeme yaparken kargo ücreti dışında vergi hakkında faturada bir şey görünmez bu durumda da verginizi kapıda ödeyeceğiniz anlamına geliyor.

AliExpress Kes Onu Kampanyasi 1
AliExpress Kes Onu Kampanyası Ödeme Ekranı

Bende denedim ve kampanya dahilinde 2.4TL tutan bir dijital göstergeli termos satın aldım. Ödeme esnasında kargo ve vergi ücretini ödedim bu yüzden kapıda herhangi bir ücret ödemeden ürünü teslim alacağım.

Aliexpress Vergisi Nasıl Hesaplanır ?

Aliexpress vergisi aşağıdaki veriler ile yakın bir tutar olarak hesaplanabilir.

 1. Ortalama gümrük vergisi : %20
 2. Gümrük vergisinin vergisi : %20
 3. Özel tüketim vergisi : %20
 4. Gümrük sunum ücreti : 8 TL
 5. Damga vergisi : 0,70 TL

100 liralık bir ürün aldığınızı hesaplarsak :

 1. 20 TL gümrük vergisi
 2. 4 TL gümrük vergisinin vergisi
 3. 20 TL Özel tüketim vergisi
 4. 8 TL gümrük sunum ücreti
 5. 0,70TL damga vergisi
 6. Toplam = 52,70TL vergi ödeyeceksiniz.

NOT : Buradaki vergi oranları 30 kilogram ve altında bulunan ürünler içindir. 30 KG üstü için Gümrük Vergisi %48 olarak hesaplanır.

AliExpress Kes Onu Kampanyasi
AliExpress Kes Onu Kampanyası

Merak edilen diğer soruya gelirsek evet adresinizi girip ödemenizi yapıyorsunuz fakat ürün geliyor mu ya da bu bir reklam amaçlı sahte bir kampanya mı? Açıkcası bilmiyorum ürün elime ulaşmadığı sürece bir şeyde diyemem fakat 2.4TL ödeyerek denemekten kaçınılcağını sanmıyorum ürün elime ulaşırsa (Tahmini en az 37 en geç 90 gün) yazımı güncellerim ürün elime ulaşmamışsa bilin ki bir tür reklam amaçlı kampanyadır.

Güncelleme

Ürün elime ulaştı Aras kargo getirdi. Kargo tesliminde herhangi bir ücret ödemedim ve ürün sorunsuz 9 günde(04/03/2021 – 13/03/2021) elime ulaştı.

Exif Nedir ?
Whatsapp Web Uygulaması

Reactions

3
6
0
0
0
1
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF