Teknoloji

Bilgisayar İle İnstagram Canlı Yayını Yapma

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Bilgisayar ile İnstagram canlı yayını yapmak isteyen kullanıcılar için kısa bir rehber hazırlıyorum. Bilgisayarınıza OBS kurup İnstagram ‘a yayın göndermek çok kolay. Eğer takipçileriniz ile keyifli vakit geçirmek istiyorsanız kısaca kolay ve eğlenceli bir yöntem olduğunu belirteyim.

Bilgisayar ile İnstagram canlı yayını yapmamıza kolaylık sağlayacak programlar şunlar :

  • Yellow Duck – https://yellowduck.tv
  • OBS Studio – https://obsproject.com/tr

Öncelikle bu iki programında hem Windows hem de Mac sürümleri mevcut. Ben size Windows 10 işletim sistemi üzerinden anlatacağım ama tüm işletim sistemlerinde arayüz aynıdır.

Bilgisayar İle İnstagram Canlı Yayını Yapma Yöntemi

Öncelikle Yellow Duck programını çalıştırın. İnstagram hesabınızla giriş yapın. Eğer çift düzey koruma etkinse öncelikle onu kapatın. Üçüncü parti uygulama olduğu için sms ile gelen kodu gireceğiniz ekran açılmıyor.

Bilgisayar Ile Instagram Canli Yayini Yapma
Bilgisayar İle İnstagram Canlı Yayını Yapma

Giriş yaptıktan sonra karşınıza iki adet satır açılıyor. Bunlardan birisi RTMP URL diğeri Stream Key bunları OBS ekranına giriyoruz. OBS Stüdyo programını çalıştırıyoruz. Dosya menüsünden Ayarlara giriyoruz. Açılan ekranın sol menüden Yayın sekmesini seçin.

resim 2021 05 09 062342
OBS İle İnstagram Canlı Yayını Yapma

Hizmet : Özel seçin ve Yellow Duck programını açın. Sunucu satırına RTMP URL, Yayın Anahtarı alanına Stream Key kısmını yapıştırın. Daha sonra Yellow Duck programından Start broadcaster butonuna basın ve yayını aktif edin. Ardından Obs ile Yayını Başlatın ve şuan yayındasınız.

Dip Not : Her yayın başlangıcında Yellow Duck programına giriş yapıp yeni yayın url adresini ve yayın anahtarını almanız gerekiyor.

ONLINE ALIŞVERİŞ ÇILGINLIĞI VE GETİRDİĞİ TEHLİKELER
Arkadaşlarınızla Birlikte Film İzleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIF