Bilgi Köşesi

Bilgisayar Masası Nasıl Olmalı ?

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Uzun ömürlü ve kullanışlı bilgisayar masası nasıl olmalı ? Günümüzde gaming bilgisayar adı verilen rgb ışıklarla donatılmış kasalar ve oyunlarda yüksek performans veren donanımlara sahip bilgisayar kullanıcıları rahat oyun deneyimi için koltuk,mause pad,özel çevre birimleri ve kullanışlı bilgisayar masalarını tercih ediyor. Bilgisayar masalarının internette fiyatları 100 ile 10000 TL arasında değiştiğini görebilirsiniz fiyatlar malzeme ve kullanışlılık yönünden değerlendiriliyor. Peki bilgisayar masası tercih ederken nelere dikkat etmeliyiz,yaptığımız hatalar neler kısaca bahsedelim.

bilgisayar masası ayaklı raflı
bilgisayar masası ayaklı raflı

Bilgisayar Masası Nasıl Olmalı ?

Bilgisayar masası alan kullanıcılar genelde masanın sallandığını,monitörün çok fazla yakın olduğunu,kullanım açısısından ufak kaldığını internette yazıyor aslında masa tercih ederken masanın özellikleri ve resimlerini incelediğinizde bir çok masanın arka desteklerinin olmadığını ayaklarının ince demir ya da tahta direklerden oluştuğunu göreceksiniz. Kapak resmi ve yukarıdaki resimde gördüğünüz masaların fiyatları ort. 250 TL bu masaları ben seçtim ve ekledim. Bu yazımda bu masaları örnek göstererek ilerleyeceğim. Bilgisayar masasının sallanmaması için arka tarafta çapraz ya da yatay biçimde çubuk,şerit veya yatay biçimde monte edilmiş suntaların bulunmasına özen gösterin bunlar iki ayak arasındaki açılma ve esneme paylarını sabit tutar böylelikle masa sağa sola sallanmaz. Bir diğer sallanmaması için iki masa ayağınında yukarıdaki resimde gördüğünüz üzere raflı olmasına dikkat edin bununda masanın sabit kalmasına büyük katkısı vardır.

Bilgisayar masası nasıl olmalı sorusuna bir cevap daha ararsak masa üzerindeki alanın derinlik ve genişliğine dikkat etmelisiniz. Derin olmayan masalarda monitör ile burun buruna olma hissi uyanacaktır uzun zamanda göz ağırısı hissetmenize neden olur . Derin olmayan masalarda klavye ve monitörün dip dibe olması da kullanım açısından size rahatsızlık verir. Geniş ve derin masalarda kasanızı masa üzerine koyabilirsiniz ,monitör ile göz mesafeniz uzaklaşır buda sağlığınız için idealdir aynı zamanda klavye açınızı ayarlayabildiğiniz için sandalyede rahat biçimde konumlanırsınız. İkinci monitör koymanız ya da masaya ektra olarak leptop koymanız masanızı daraltmaz. Masanıza 3D yazıcı,standart yazıcıları,telefon aksesuarları ve çeşitli çevre birimlerini koymanız halinde karkaşa yaşamazsınız . Gaming koltuk sahibiyseniz yüksekliğinize uygun masada tercih etmelisiniz. Sandalye yüksekliği masa yüksekliğinden kısa kalan kullanıcılar hem klavyeyi kullanmada hemde oyun deneyimi açısından sorun yaşayabilir.

Bilgisayar masası nasıl olmalı sorusunun bir diğer cevabı da masa üzerinde raf ya da çekmecelerin oldukça bol olmasına dikkat edin. Masanın raf ve çekmeceleri sizin için kullanışlı bir alan oluşturur kendinize göre düzenlediğiniz raflarda kargaşa yaşamadan aradığınızı bulursunuz. Bilgisayar masanızın ayak direklerinin ,arka denge plakalarının ve yük taşıyan tüm aksamlarının metal olmasına dikkat etmenizi öneririm.

Canon İle Uzaydan Fotoğraf Çekin
Ablo Ban Kaldırma ve Yeni Hesap Açma

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF