Bilgi Köşesi

DSmart İptal Edip TürkNet’e Geçiş

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

DSmart iptal edip TürkNet’e geçiş yapma ve sonrasındaki adımlardan bahsedeceğim. Öncelikle DSmart’ın internet kullanıcısıysanız ve taahhüt imzaladıysanız ister ceza ödeyip çıkabilirsiniz isterseniz taahhüt bitmesini beklemelisiniz. Ben DSmart taahhütüm bitmeden geçiş yapmak istedim. Dsmart kullanırken aldığım hız maksimum 4mbits üzerine çıkmıyordu. Paket olarak da AKN bulunan bir paketti. Tüm şirketler AKN kaldırmasına rağmen DSmart kaldırmamıştı. Hala taahhüt AKN’li diye 40GB kotalı net veriyordu. Kota dolunca da 1mbits hıza düşüyor. Temmuz 2022 ‘de bitecek olan sözleşmemi Ekim 2021 ‘de ayın başında bozdum ve 367TL ceza ödedim.

Dsmart Sözleşmesi Nasıl İptal Edilir?

Öncelikle Dsmart müşteri temsilcisini arayacaksınız. 0850 266 00 00 numaralı telefonu arayın ve telesekreterden müşteri hizmetlerine bağlanın. Temsilciye hizmet iptalinizi iletin. Başlarda suratınıza telefon kapatacaklar, iptal hizmetinizi yapıyormuş gibi yapıp yapmayacaklar ama siz ısrarla defalarca arayın. Çünkü ben Akşamüstü saat 4 gibi başlattığım iptal mücadelesini akşam 9’da tamamladım.

Aslında yapmak istediğim şey 119 ile başlayan hizmet numaramı öğrenip TürkNet’e bildirmek ve her şeyi TürkNet’in yapmasıydı. Fakat Dsmart online işlemlere erişimimi kapattığı ve müşteri temsilcilerinin de daha önce hizmet numarası hakkında bir şey duymadıklarını ne olduğunu bilmediklerini söyledikleri için aşağıdaki dilekçeyi hazırladım ve telefonda oluşturduğum iptal talebime karşın 0212 478 03 33 numarasına aşağıdaki dilekçeyi faksladım. Fakslama ile beraber kimliğimin önlü arkalı fotokopisini de yolladım.

İptal sürecim resmi olarak başladıktan sonra modemimi Dsmart şubesine gidip teslim ettim. Teslim esnasında modemi düzgün biçimde teslim ettiğime dair evrak teslim aldım.

Dsmart İptal Dilekçesi Örneği

                    D-SMART MÜŞTERİ HİZMETLERİ’NE
                         İSTANBUL

Dsmart Abone No : 117 111 111 11

Cep Telefon No : 0555 555 55 55

TALEPTE BULUNAN
ABONE	: Setup TÜRK
ADRES  : İNTERNETİN BAĞLI OLDUĞU ADRES

TALEP KONUSU : D-Smart Aboneliğinin İptali.

İPTAL NEDENİ : DSMART İnternet hizmetini farklı internet servis sağlayıcına geçmemden dolayı iptal etmek istiyorum. 
AÇIKLAMALAR :
- 12/12/2021 tarihinde müşteri hizmetleri ile yapmış olduğum telefon görüşmesinde iptal talebimin gerçekleşmesi için iptal nedenlerini belirten bir dilekçe yazarak nüfus cüzdanı ile birlikte 0212 478 03 33 nolu faks numarasına fakslamam halinde abonelik işlemimin iptal edileceği tarafıma bildirilmiştir.

Yukarıda belirttiğim nedenlerle D-Smart aboneliğimin iptali gerçekleştirilerek, sözleşmede belirttiğim adresimde bulunan modemin tarafınızdan teslim alınabileceğini, abonelik iptal işleminin yapılmaması veya geç yapılması, modemin teslim alınmaması halinde herhangi bir sorumluluk kabul etmediğimi, bu nedenle ileride doğabilecek sorumluluklar tarafınıza ait olacağını belirtir, yukarıdaki belirttiğim nedenlere D-Smart abonelik işleminin iptali için gerekenin yapılmasını saygılarımla arz ve talep ederim.


E K İ	:
Nüfus Cüzdanı Arkalı Önlü Fotokopisi
                                           AD SOYAD
                                          İMZA 

DSmart İptal Edip TürkNet’e Geçiş ve Sonrası

DSmart’tan TürkNet’e geçiş işlemlerinde DSmart tarafı tamamlandı. Artık ay sonu gelecek olan ceza faturasını bekleyeceğim. TürkNet’e başvuru içinde önce telefon ile başvuru yaptım. Ardından ertesi gün kurye geldi ve evrakları imzaladım. TürkNet online işlemlerden kimlik ön ve arka resmini yükledim. Yaptığım işlemler Cumartesi günü tamamlandı ardından Pazartesi günü Türk Telekom ekibi modem kurulumu ve tesisat kontrolü yaptı, bağlantı sağlandı. Yaklaşık 3 günlük bir süreç sonrası (Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi) Dsmart iptali tamamlanıp TürkNet’e geçiş yaptım.

DSmart ve TürkNet Karşılaştırması

DSmart

 • Maksimum altyapımda 99TL karşılığında 25Mbits Download 1Mbits Upload.
 • 24 Ay Taahhüt zorunlu.
 • Türk Telekom altyapısını kullanıyor.
 • Modem için faturaya ek ücret yansıtılıyor.
 • Kurulum ücretsiz.
 • Eğer bir sorun yaşar ve iss değiştirmek isterseniz modemi teslim alması için Dsmart şubelerini tek tek gezmelisiniz. Çünkü bir çoğu teslim almak istemiyor.

TürkNet

 • Maksimum altyapımda 99TL karşılığında 100Mbits Download 8Mbits Upload.
 • Taahhüt imzalamak zorunlu değil.
 • Türk Telekom altyapısını kullanıyor.
 • Modem Ücretsiz.
 • Kurulum ücretli. (İlk üç ay faturaya ekleniyor.)
 • Farklı operatörlerden geçişte 120TL ceza ücreti faturadan kesiliyor.
 • Kullanan arkadaşınız varsa numarasını verdiğinizde 2. ay ücretsiz net. sağlıyorlar.
 • Eğer beğenmezseniz ilk 14 gün iade mevcut.
 • Eğer bir sorun yaşar ve iss değiştirmek isterseniz modemi kargolamanız yeterli.

TürkNet’e geçiş sonrası internet hızlarım ortalama 93 ile 105 mbits arası indirme, 8 ile 9 mbits arası yükleme oldu. Ayrıca Cs:Go, Valorant gibi oyunlarda ms değerlerim 1 ile 13 arası değişkenlik gösteriyor. Dsmart kullanırken ms değerim 50 gördüğünde iyi diyordum. Netflix kullanıcısı olarak en yüksek kalitede sıfır donma ile film izlenebiliyor. Aynı şekilde Youtube üzerinden 4k videoları çok rahat oynatabiliyor.

Deezer İle Flac Şarkı İndirmek
Modemde Misafir Ağı Oluşturma

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIF

 1. Dsmart çok ısrarcı kullanmak istemiyorum diyorum ısrarla kapatmayın diyorlar. Hiç böyle bir şirketle karşılaşmadım. Başvuru yapacam bende Türknet’e…

 2. Merhaba, bende dsmart iptal edip türknete geçmeyi düşünüyorum. fakat kırsal bölgedeyim. Türknetin gelip bağlaması çok uzun sürüyor mu?

  • Merhaba, bununla ilgili müşteri temsilcisi ile konuşmanız en doğru olur. Ortalama 2 ile 6 gün içinde diyorlar.

 3. Hocam bu hafta bende dsmart iptal yapıyorum. İptal dilekçesi harika olmuş düzenleyip kullanıcam.