Ekin Kollama Kimdir ?

Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Teknolojiye Atarlanan Adam olarak tanınan Ekin Kollama Kimdir ? Online dünyanın gelişmesiyle insanların yeni ilgi odağı Youtube ,günümüzün popüler video ortamında popüler ve tanınan kişidir.

1980 doğumlu Youtube içerik yayıncısı daha önce meslek olarak emlakçılık,satış elemanlığı yapar ,Anadolu Üniversitesi mezunudur. Aynı dünyada farklı alanda varlığını koruyan Sinem Özgün ile birlikte 2017 yılında dünya evine girmiştir. Sanal dünyaya Webtekno ile başlayan Ekin Kollama yazar olarak içerik üretmeye başlamıştır. Amacı teknoloji dünyasında üretilen ürünlerin takipçilerine basit biçimde aktarılması olmuştur. Detaylı ürün incelemeleri yerine sade sokak diliyle,eğlenceli ve eleştirel yaklaştığı inceleme videolarında bir çok dünya markasını inceliyor ve tüketici gözüyle ürünlerin tüm yönünü takipçilerine sunuyor.

İnsanlar onu Teknolojiye Atarlanan Adam ismiyle ve Meşhur taşıyla tanımaya başladı. Taş derken bildiğimiz taş, inceleme videolarında vurmalı kırmalı ve küfürlü yanlarıyla gördüğümüz Ekin Kollama ‘yı bir çok kesim bu videolar ile benimsemeye başladı. Büyüyen sanal dünyanın içten ve lafını esirgemeyen içerik üreticisi olma yolunda adımlar atmaya devam eder. Teknolojiye Atarlanan Adam ismini konuk olduğu Youtube programında Timur Akkurt’un fanı olduğunu ve Teknolojiden Anlamayan Adam isminden esinlendiğini belirtir.

Ücretli platformlarda küfürlü yayınların para verilip izlendiğini fakat kendisinin sansürlü biçimde yayınladığı halde kullandığı argo kelimelerin markalar tarafından eleştirilmesine olumsuz yönde bakıyor. Webtekno’dan ayrıldıktan sonra 2019 Ocak ayında Timur Akkurt ve Murat Türkbıkmaz ile beraber çalışmaya başladı.

Aynı zamanda Avokado Sepeti’nin kurucusu olan Ekin Kollama çiftçi bir ailenin çocuğu olduğunu ve aile bireylerinin piyasadaki maddi politikalar nedeniyle portakal ağaçlarını söküp seralara avokado ektiğini belirtir. Fikir olarak amcasına ait olan Avokado Sepeti 2020 yılında Ekin Kollama ‘nın emekli öğretmen babası tarafından devralınır. Yetişmiş avokado meyvelerini bu sitede satışa çıkaran Ekin Kollama daha çok pazarlama ve web sitesi üzerinde dururken babası İzmir ‘den memleketi Alanya ‘ya dönerek yetişen taze meyveleri toplayıp tüketici ile buluşturuyor.

Kaynak : Management Club / AdVenture , Sosyazete.

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

Henüz Beğenen Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir