Teknoloji

En İyi Arkadaşlık ve Mesajlaşma Uygulamaları

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

En iyi arkadaşlık ve mesajlaşma uygulamalarını listeliyorum. Bu listede dünyada en çok kullanılan mesajlaşma uygulamaları yer alacak. Arkadaşlarınızla ve yeni kişilerle iletişim kurabileceğiniz uygulamalar oldukça popüler ve güvenli sisteme sahip. Pandemi döneminde evde sıkılıp yeni arkadaş arayışına çıktıysanız aşağıdaki listeye göz atın.

En İyi Arkadaşlık ve Mesajlaşma Uygulamalarının Listesi :

Ablo

Ablo Mesajlaşma Uygulaması
Ablo mesajlaşma uygulaması

Ablo mesajlaşma uygulamasıyla dünya üzerindeki herkesle karşılaşabilirsiniz. Hiç tanımadığınız kültürden ve adını duymadığınız ülke şehirlerden yeni insanlar bu uygulamada. Uygulamayı kullanmak için dil bilmenize de gerek yok. Uygulama mesajlaşma esnasında konuşmaları kullanıcıların dillerine otomatik çeviriyor. Fakat kuralları çok katı bir uygulamadır. Uygulamayı kullanırken yapacağınız saygısızlık ve sınırları aşan davranışlar sizi uygulamadan atılmaya itebilir. Ablo ekibi ban atmaktan asla çekinmiyor.

Signal

Signal Mesajlaşma Uygulaması
Signal mesajlaşma uygulaması

Yakın zamanda Elon Musk ‘ın da önerdiği hatta hisse almak isteyenlerin yanlışlıkla diş macunu hisselerini tavan yaptırdığı meşhur uygulama. Uçtan uca şifreleme yöntemiyle yüksek korumalı bu uygulama sizlere WhatsApp benzeri bir hizmet sunuyor. Sundukları bu hizmette kişinin hiç bir verilerinin hiç bir yere kaydedilmediğinin de garantisini veriyorlar.

Viber

Viber Mesajlaşma Uygulaması
Viber Mesajlaşma Uygulaması

Görüntülü ve sesli konuşabildiğiniz gibi bir çok emoji ve gif desteğini de sunan Viber ile arkadaşlarınızla rahatlıkla konuşabilirsiniz. Yazılan mesajları istediğiniz an silebildiğiniz gibi uygulama sayesinde mesajlaşmalarınızı da gizleyebiliyorsunuz.

WeChat

WeChat mesajlaşma Uygulaması
WeChat mesajlaşma Uygulaması

Çinli uygulama geliştiricileri tarafından hazırlanan bu uygulama hem rehberinizde var olan hem de sürpriz arkadaşlar edinmenize olanak sağlıyor. WhatsApp kadar kökenli bir uygulama olmasından dolayı oldukça çok kullanıcıya sahip.

Line

line
Line mesajlaşma Uygulaması

Mesajlaşma, sesli ve görüntülü sohbet özeliğiyle bir diğer popüler uygulamadır. Uygulama içerisinde anlık haberler var olurken konuşma mesajlaşma esnasında da binlerce sticker ve gif gibi görsel gönderimlerini ücretsiz yapabilirsiniz. Asya ülkelerinde popüler olan uygulama milyonlarca kullanıcıya sahip.

Kık

kik messenger
Kık mesajlaşma uygulaması

Bir diğer popüler mesajlaşma uygulamalardan birisi olan Kik diğer mesajlaşma uygulamaları gibi kişiler telefon numarasına bağlı değil. Her kullanıcının kendine ait kullanıcı adları vardır ve bir grup sohbetine en çok 50 kişi eklenebilmektedir.

Skype

skype
Skype Mesajlaşma Uygulaması

Mobil ve bilgisayarlar üzerinden binlerce kullanıcıyla anlık görüntülü, sesli görüşme yapabildiğiniz gibi aynı zamanda mesajlaşma aracı olarakta kullanılabilir. Bir dönem şirketlerin ve oyuncuların en çok kullandığı uygulama artık yerini alternatiflerine bırakmaya başladı. Her ne kadar kullanıcısı azalsa da popülerliği ve üreticisinin desteğinden de geri kalmıyor.

Zello PTT Walkie Talkie

Zello PTT Walkie Talkie
Zello PTT Mesajlaşma Uygulaması

Arkadaşlarınız ile sadece sesli sohbet edebileceğiniz bu uygulama kullanması oldukça pratik. Bas konuş şeklinde çalışan bu uygulamayla arkadaşlarınız ve arkadaş gruplarınızla yazışmadan sesli olarak pratik biçimde sohbet edebilirsiniz.

Mesajlaşma Uygulamalarında Dikkatli Olun!

Tanımadığınız kişiler ile seviyeli sohbet ederken aynı şekilde kendinize ait bilgileri asla vermeyin. Güvenmediğiniz kişiler sizlerden sosyal medya adreslerinizi, şifrelerinizi ve kimlik bilgileri gibi size özel bilgileri isterse bu kişileri uygulama yetkililerine bildirin ve engelleyin. Aynı şekilde hiç bir kullanıcıdan uygulama yetkilileri özel bilgileri toplamaz bu tip dolandırıcılıklara karşı dikkatli olun.

HANGİ DİJİTAL MÜZİK PLATFORMU DAHA İYİ?
KLCSosyal Sosyal Medya SMM Panel

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIF