https://www.youtube.com/watch?v=iFnwx7lyJMY
Reklamı Geçmek İçin 8s
Teknoloji

Evde ya da İş Yerinde Ortak Sunucu(Depolama Alanı) Yapma

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Evde ya da iş yerinde ortak sunucu(Depolama Alanı) yapmak sizi sürekli olarak bir yerden bir yere dosya taşıma işleminden uzak tutar. Çünkü paylaşacağınız yada depolayacağınız dosyaları buraya atarak hızlıca işleminizi yaparsınız. Özellikle evde ya da iş yerinde sürekli depolama işlemleri yapıyorsanız iş arkadaşlarınız ya da ailenizde modeminizden bu işlemi yaparak kendinize özel bir depolama alanı oluşturabilirsiniz.

Bu işlemi sadece ağınıza bağlı kişiler yapabilir. FTP özelliği kapalı olduğu sürece kimse sizin dosyalarınıza dışardan müdahale edemez, göremez.

Modeminizin USB aygıt bağlantı bölümüne taşınabilir HDD, USB Aygıt, Yazıcı, SD Card okuyucu ve diğer usb ile bağlanan depolama alanlarınızı ya da aygıtlarınızı bağlayabilirsiniz. Bu yöntemle ağ içerisindeki herkes için ortak alan oluşturmuş olursunuz.

Bağlantıda istenen admin ve şifre bölümü değiştirilebiliyor ama standartı modem ara yüzüne bağlanırken kullandığınız kullanıcı adı ve şifredir. Aklınıza takılan soruları bana yorum olarak yazabilirsiniz.

Modemde Misafir Ağı Oluşturma
Adsense Reklamlarını Sitenize Doğru Yerleştirme

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF