Tekno Magazin

Facebook Temsilci Atıyor

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Popüler sosyal medya sitesi Facebook temsilci atıyor. Sosyal medya sitelerinin temsilci atama zorunluluğu geçtiğimiz Aralık ayında başlamıştı bir çok sosyal medya sitesi kendi temsilciliklerini oluşturan ofisleri açmayı kabul etmişti ve bunu resmi olarak duyurmuştu. Kabul etmeyen ve ses çıkmayan sosyal medya şirketlerine ise cezalar yağdı bunlardan biriside İnstagram,Facebook ve WhatsApp’dı.

İnstagram,Facebook ve WhatsApp bildiğiniz üzere Facebook şirketi altında bulunuyor temsilcilik atamayan bu mecralar önce uyarıldı,cezalar kesildi ve hala süreci umursamadıkları için reklam yayınlama gibi etkinlikleri duraklatılacaktı. Facebook şirketi halihazırda zaten WhatsApp kullanıcı sözleşmesi ile dünyadaki binlerce kullanıcısını kaybetmişken şuan bu tür riske adım atamadı. Facebook WhatsApp kullanıcı sözleşmesinde de geri adım attı fakat kullanıcılar geri dönecek gibi durmuyor. Resmi olarak Türkiye’ye temsilci atayacağını duyuran Facebook şu ifadeleri kullandı :

Aldığımız karar,Facebook Topluluk Standartları’nı ya da devlet kuruları tarafından yapılan içerik kaldırma taleplerinin incelenme süreçlerini değiştirmiyor. Dolayısıyla, bu ilkelere uygun olmayacak bir şekildi hareket etmemiz için ısrar edilmesi halinde temsilcimizi geri çekeceğimizi belirtmek isteriz

Facebook

Yukarıdaki ifadede Facebook açıkca temsilci atayacağını fakat bu temsilciliğin hiç bir devlet ya da kişiler tarafından içerik kaldırma ve çeşitli reklam baskılarına mağruz kalmamasını her şey yine eskisi gibi süreçler takibinde ilerleyeceğini fakat baskı artarsa temsilciliğini geri çekeceğini açıkca belirtmiştir. Henüz devlet kanadından bir açıklama gelmedi konunun takipçisiyiz durum hakkında tüm detayları buraya koymaya devam edeceğim.

Nvidia Geforce NOW Türkiye Sunucuları Geliyor
Telegram Web

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF