Web

Hızlı İçerik İndexletme WebSub

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Hızlı içerik indexletme WebSub ‘tan bahsedeceğim. Bu konu hakkında internette Türkçe bir şeylerin olmaması benimde dikkatimi çekti açıkçası bu yüzden bildiklerimi sırasıyla aktaracağım.

WebSub Nedir ?

Google gibi arama motorlarına hızlı içerik indexletme yani ekletmek için bir çoğumuz çeşitli bot ya da webmastertool panelinden el ile gönderim yaparız. Gönderim sonrası arama motorlarının kelime listesinde sıralamada kendimizi buluruz böylece kelimeyi arayan kullanıcılar sitemize gelerek bize hit kazandırır. Site dışı seo yazımızda detaylarıyla görebilirsiniz.

WebSub , hub adı verilen servislere son yazılarınızı anında bildirim atarak arama motorlarına hızlı indexletiyor. WordPress ve Php olarak kullanılabilen bu sistem sitenizin hızlı sıralamada yer almasını sağlaması için gayet kullanışlı ve işlevsel bir yol.

Hızlı İçerik İndexletme WebSub Nasıl Kullanılır ?

WordPress İçin

WordPress kullanan kullanıcılar WebSub/PubSubHubbub eklentisini kurarak başlayabilirler. Kurulum sonrası açılan ayarlar bölümünde yer alan Hubs (one per line) penceresine aağıdaki adresleri yapıştırın.

https://pubsubhubbub.appspot.com
https://pubsubhubbub.superfeedr.com
https://switchboard.p3k.io/
http://phubb.cweiske.de/

Yukarıdaki bazı adresleri ziyaret ederek kayıt olmanız gerekebilir ziyaret edip bakabilirsiniz . Kayıt esnasında sizden feed adresinizi isteyecektir eklemenizde sakınca yok.

Php Siteler İçin

Php siteler için yöneticileri sitesinin feed adresini  superfeed adresine üye olup ekleyerek bu özellikten yararlanabilir. Kayıt olmasından sonraki aşamaları sırayla takip edebilir.

Yapılan işlem çok basit ama oldukça yararlıdır web siteleri için özellikle haber ve güncel içerik paylaşan sitelerin oldukça işine yarayabilir.

Netflix Şubat Ayında Yayınlanacak Dizi ve Filmleri
Starlink Uyduları Nasıl Fırlatılıyor ?

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF