Teknoloji

İnstagram Kullanıcı ve İşletme Rehberi

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

İnstagram kullanıcı ve işletme rehberinde sizlere hesap onaylatma(Mavi Tik), erişim arttırma ve daha bir çok konuda bilgiler sağlayacak başlılar ve açıklamalarından oluşacak detaylı makale paylaşıyorum. İnstagram kullanıcı ve işletme rehberini tüm bireyler faydalansın diye yazma kararı aldım umarım işinize yarar.

İnstagram Kullanıcı ve İşletme Rehberi Nedir ?

Bu rehber sizlerin kolay ve kendi emeğinizle sosyal medya ortamı olan İnstagram üzerinde çeşitli kitlelere ulaşmanızı sağlamak için hazırlandı ve amacı çeşitli sosyal medya ajanslarının sizlerden binlerce lira alarak size hazırladığı paketlerin aslında çok basit şeyler olduğunu göstermek için hazırlanmıştır. Böylelikle hesap onaylatıp mavi tik ibaresi alabilir,erişim sayınız ve takip sayınız artabilir.

İnstagram Nedir ?

İnstagram, çeşitli işletme ve bireysel kullanıcıların görsel paylaştığı ve bu görsellerin açıklama ya da içerisinde kısa öz bilgi barındırdığı bir tür son kullanıcıya hitap eden popüler ağ.

İnstagram ‘a İçerik Nasıl Üretilir ?

Basit bir üye olma işleminden sonra herkes kendi veya işletmesinin kullanıcı adıyla hesap oluşturabiliyor. İnstagram ‘da içerik çeşitleri farklı dallar ve çeşitlilikler gösterse de temelde en çok yapılan yanlışlar sayfanın amacı olmadan paylaşılan birbirinden anlamsız içerikleridir.

Kullanıcılar bir rock müzik sanatçısını çok güzel uçak kullanıyor diye takip etmez ama müzik kitlesine doğru içerik üreten bir sanatçı vlog denilen paylaşımlarla kendi özel hayatından örnekler gösterir.

Aslında doğru düz bir çizgi üzerinde sağa sola yürümek gibi adlandırılabilir. Sayfaların en çok izlenen içeriklerinden yola çıkarak değil sayfanın başından itibaren paylaşması planlanan içerikler üzerinde devam etmesi kendi kitlesini oluşturmasında temel unsurdur.

Buna örnek verecek olursak tereyağ ürünleri satan bir işletmenin İnstagram sayfasında havacılıkla ilgili videoları paylaşması gibi yapılan yanlışlar bu sayfanın temel amacından ve kullanıcılarının görmek istediği yönden saptırmış oluyor böylelikle kullanıcı kitlesi tarafından ciddiye alınmayan bir sayfa haline bürünüyor.

Burada anlayacağımız ve temel olarak uyacağımız kural her sayfanın her konuda merak kullanıcı kitlesi olamaz öncelikle hitap edeceğimiz kitleye uygun içerikler üretmeliyiz.

İnstagram Otomatik Takip Etme
İnstagram Popülerlik Arttırma ve Keşfet

Popülerlik Arttırma ve Keşfet

İnstagram üzerinde popülerlik arttırıp keşfet gibi kullanıcıların ortak alanlarında gözükmenin bir çok yöntemi mevcut. Öncelikle yeni açılmış bir İnstagram sayfası için ortalama günde bir ile beş içerik üretmeye çalışın yani her gün düzenli paylaşımlar yapın. Düzenli paylaşım yapmayan sayfalar zamanla rakiplerinin gerilerine ilerler bu da onları görünür olmanın dışına arka sayfalara koyar. Ön vitrinde olmanın temel kuralı düzenli içerik paylaşımıdır.

Bir diğer unsur sayfanızda var olan şeyleri daha ön ekranda sunmaktır yani bu reklam bütçesidir. Eğer ticaret işiyle uğraşıyorsanız pazarladığınız şeyler hakkında ilgi çeken reklam panoları kullanıcıyı sayfanıza çekebilir. Maliyetli bir iş olsa da doğru uygulandığında fazlasıyla kazanç getiren kolay bir yöntemdir.

Takipçileriniz ile birebir diyalog kurmanız size bağlı bir kitle oluşturmanızda işe yarar faktördür. Sınırları aşan yersiz diyalog ve tartışmalardan kaçının. İşletmenizi ya da tarafı olduğunuz takımı yüseltirken farklı fikirlere sahip takipçilerinizi ötekileştirmek her zaman size kaybettirir. Bilmediğiniz konular üzerinde asla yorum yapmamayı,kibar olmayı,savunduğunuz fikri ya da görüşü savunmak adına değil yazılı resmi kaynaklara dayanarak fikir belirtmek sizleri her zaman doğru kılar. Belirli bir kitleyi sayfanıza takipçi yapmak epey zaman alır bu yüzden sabırlı olmanızı tavsiye ederim.

İnstagram Mavi Tik Nasıl Alınır ?

Sayfasını açıp haftasını dolduran her hevesli kullanıcının ilk merak ettiği konudur bu. Mavi tik ibaresi sizin içeriklerinizin görünme sayısını arttırmaz sadece doğrulanmış kişi olduğunuzu gösterir. Doğrulanmış kişi ya da kuruluş olmanız kullanıcılar tarafından sizlere olan güveni arttırır mavi tik ibaresi bunun için kullanılır.

Mavi tik almak için iki faktör vardır bunlar :

1-) Tanınmış Kişi Olmak

Sanatçı,zanaatkar ya da çeşitli yollardan bir çok kişi tarafından bilinmenin getirdiği ve sahte hesaplarına karşı doğru hesabın ayırt edilmesini sağlamak için verilir. Bu kişiler takipçi potansiyeliyle ayırt edildiği için sahip oldukları ülke kimlik kartı, ya da aynı eşdeğerdeki diğer belgeler ile başvurmaları halinde onay alırlar.


2-) Marka ya da Kuruluş Olmak

İşletmelerin para kazandığı ülke sınırları içerisinde yasal belgelere sahip olması gerekiyor. Vergi levhası sahibi olmak,şirket kurmak gibi temel faktörlerin yapılmış olması şarttır. Bu evraklara sahipseniz Facebook hesabınız üzerinden bir sayfa oluşturmanız ve bu sayfaya business hesabı oluşturup bağlamanız gerekiyor ve son olarak oluşturduğunuz Facebook sayfasına ve bussiness hesabına sahip olduğunuz İnstagram hesabınızı da bağlamanız gerekiyor.

Bussiness hesabınız üzerinden öncelikle vergi levhanızı göndererek bussiness hesabınıza onay almalısınız. Ardından İnstagram üzerinden vergi levhası üzerinde geçerli kimlik bilgileriyle aynı olan kişisel kimlik kartınızı ya da yine vergi levhanız ile başvuru yaparak sağlıklı bir başvuru oluşturun.

Mavi tik onay süresi 1 ay kadar sürebiliyor bazen sizleri bu ilemlerin doğruluğu ya da süreç hakkında bilgilendirmek adına Facebook üzerinden temsilciler arayabiliyor bu durumda size tavsiyem telefonu açmamazlık yapmamanız. Olası bir açmamazlık durumunda geri arasanız da sizin çağrınıza cevap veren olmayacaktır. Bu durumda açmadığınız için size bilgilendirme maili atılır. Hesabınıza tanımlı mail adresinize baktığınızda bu tür bir mail görürseniz kendileriyle tekrar görüşmek istediğinizi ya da sizden istenen bilgileri uygun bir şekilde ulaştırmaya özen gösterin.

İnstagram Güvenliği
İnstagram Güvenliği

İnstagram Güvenliği

Popüler sayfalar çeşitli kötü niyetli diğer kişilerin ilk hedefidir.Sayfanızın güvenliğini sağlamak sizin sorumluluğunuzda olduğu için öncelikle uymanız gereken başlıca kurallar vardır.

Uymanız gereken kurallardan da önce İnstagram hesabı nasıl çalınır buna bir göz atalım. İnstagram hesabınızın güvenliği bilinirliği olmayan şifrelerden ve iki kademeli doğrulama sisteminden geçer. Kullanıcılar bilinmeyen şifreleri kullanmalıdır .

Doğum günü tarihi,adının sonuna 123 ekleme gibi yöntemler çok bilindik olduğundan brute force denilen saldırılar gerçekleşir. Bu saldırılar hesabınıza özel hazırlanan şifre listesidir ve bu listedeki tüm şifreler tek tek denenir eğer kendinize özel bir şifreniz varsa bu yöntem işe yaramaz.

Bir diğer saldırı çeşidi dünya üzerinde phishing olarak bilinen Türkçe karşılığı sosyal mühendislik olan yöntemdir. Sizlere İnstagram üzerinden atılmış gibi mesajlar veya mailler atıp çeşitli sahte sitelere yönlendirirler.

Bu sitelerde başınıza şunlar gelebilir :

1-) Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz istenir.
2-) Sayfanızın tehlikede olduğunu ve çeşitli aşamaları gerçekleştirerek bundan kurtulabileceğinizi söylerler o esnada bilgisayarınıza inen bir dosya sayesinde bilgileriniz çekilir.
3-) Kendilerinin İnstagram temsilcisi olarak tanıtan kişiler sizlerden kişisel ve hesabınıza özel (şifre,doğum tarihi vb.) bilgiler isterler.

Öncelikle ziyaret ettiğiniz site adresinin instagram.com uzantılı olup olmadığını tespit edin bazen bu alan adına yakın alan adlarıyla göz yanıltan dolandırıcılar olabiliyor yani intagram.com , insagram.com gibi harf oyunlarıyla gözünüzü boyayabiliyorlar bunun için ne olursa olsun hiç bir yetkili sizden kişisel ve hesabınıza ait bilgileri istemediğini ve istemeyeceklerini hiç bir zaman unutmayın.

Kapatılan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır ?

Bazı paylaşılmaması gereken görsel içerikler, şikayetler ve çeşitli unsurlar sayfanızın kapatılmasına gidecek boyutlara gelebilir. Eğer bu sebeblerden birinden ötürü sayfanız kapatıldıysa yardım merkezine girip form üzerinden doğru bilgiler vererek başvuru yapın. Form sayfasına ulaşın…

Açılan sayfada ;
Nüfus cüzdanınızda yazan adınız soyadınız
Instagram kullanıcı adınız
Sayfanızla ilişkili E-posta adresiniz
Ek bilgiler

gibi alanlar içeren formu doğru biçimde doldurmanız gerekiyor. Ek bilgiler alanına eğer sayfanız hakkında yanlış karar verildiyse bu karara itiraz ettiğiniz kısa ve öz metin yazın.

İnstagram hesabınız kapatılmak yerine çeşitli kısıtlamalarda alabilir. Bu süreç içerisinde gönderi , hikaye paylaşamama veya gönderi farklı sayfaların gönderilerini beğenememe, birilerini takip edememe gibi olumsuz eylemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu eylemlerin geçmesi için bol yoruma ve etkileşime ihtiyacınız var. Eğer ihlal ve şikayetler yersiz ise kısıtlamalar en kısa sürede kaldırılır.

İnstagram Kullanıcı ve İşletme Rehberi Burada Sona Ermektedir Aklınıza Takılan Soruları Yorum Olarak Yazabilirsiniz,Esen Kalın.

Mustafa Kemal Atatürk Arkaplan Resimleri
Windows Lisanslama Yöntemleri

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF