Bilgi Köşesi

İnstagram Otomatik Takip Etme Sorunu

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

İnstagram otomatik takip etme sorunu genelde kullanıcıların takipçi, beğeni ve izlenme kazanmak için katıldıkları uygulamalardan kalan bir şeydir. Bir çok uygulama, web sitesi sizlere takipçi, izlenme ve beğeni kazandırmak için bazı şartlar sunar sizlerde bu sistemden yararlanmak için bu şartlara uyarsınız aslında size sunulan şartlar bir tür tuzaktır.

İnstagram Otomatik Takip Etme Sistemleri Nasıl Çalışır?

Bir havuz düşünün bu havuda tüm kullanıcıların bilgileri yer alır. Siz sisteme kullanıcı adı ve şifrenizi girdiğiniz andan itibaren bu işlemi yapmış herkes birbirini takip etmeye başlar. Bu sistemde yöneticiler bilgilere doğrudan eriştiğinden sizin için sorunda teşkil edebilir.

Bir diğer yöntem ise İnstagram Api ağı üzerinden size bir uygulama çalıştırmanızı söylüyorlar. Bu uygulamayı İnstagram hesabınız üzerinde etkinleştirdikten sonra yine sisteme kayıtlı herkes birbirini takip etmeye başlıyor.

Bu yöntemlerle hesabınız bir bota dönüştürülüyor. Siz sisteme giriş yapmasanız bile sistemden yararlanmak isteyen diğer kişileri hesabınız otomatik takip etmeye devam edecek.

İnstagram Otomatik Takip Etme Sorununun Çözümü

Çözüm için iki farklı yöntemi uygulamanızı isteyeceğim. Bu yöntemler sizin için yararlı olacaktır ve bir daha böyle sistemlere bulaşmamanızı da tavsiye ederim.

İlk Yöntem

İlk olarak İnstagram hesabınızın şifresini değiştirip iki faktörlü kimlik doğrulaması özelliğini aktif edeceğiz.

Telefonumuz ya da diğer cihazlar üzerinden İnstagram’a erişiyoruz. Ardından Ayarlar menüsüne ve daha sonra Güvenlik sekmesine girin. Bu sayfada bizi şifre ve iki faktörlü kimlik doğrulaması seçenekleri ilgilendirecek.

İlk olarak şifre sekmesine tıklayın ve mail adresinize gelen linkten yeni şifre belirleyin. Bir diğer işlemse iki faktörlü kimlik doğrulaması olacak. Bu sekmeyi ziyaret edin ve yönergeleri takip edin ardından telefon numaranız kayıtlı değilse ekleyerek bu seçeneği de aktif edin.

İkinci Yöntem

Eğer Apı linki üzerinden bir etkinleştirme yaptıysanız yine uygulamaya erişin ve ayarlar-güvenlik menüsüne girin. Bu sayfada bulunan uygulamalar ve internet siteleri sekmesine girin. Aktif bölümünde bulunan tüm uygulamaları ve internet sitelerini kaldırın.

İşlemlerimiz bu kadar. Bu tür sistemlerde bilgilerinizin ve hesabınızın çalınma riski olduğunu unutmayın !

İnstagram Gizli Hesapları Görme Uygulaması Güvenli Mi?
This PC cant run Windows 11 Hatası

Reactions

7
5
4
2
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF