Bilgi Köşesi

Kimlik Numaranızı Nasıl Ezberliyorsunuz ?

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

T.C. Kimlik numaranızı nasıl ezberliyorsunuz peki kimlik numaranızı ezberleme şekliniz sizin zeka türünüzü belirliyor bunu biliyor muydunuz ?

Son zamanlar trend olan bu konu insanların oldukça ilgisini çekmektedir. Zeka tipini öğrenmek isteyen herkesin önce içinden kimlik numarasını okuması ardından burada karşılaştırma yapmasını istiyorum ve yazı sonunda görüşürüz.

Natüralist ve Kişisel-İçsel Zeka!

2+3+2+2+2

Sen natüralist ve kişisel-İçsel zeka türüne sahipsin. Bu zeka türüne sahip olan insanlar dünyadaki varlıkları çok iyi ayırt edebilir. Doğal bir zekiliğe sahiptir. Genelde mantıkları duygularına göre daha baskındır. Hem hayatı hem de kendilerini sorgulayan bir kafaları vardır. Net bir kişiliğe sahip oldukları için belirsizlik onları kötü olarak etkiler. O yüzden her şeyin mantıklı açıklamasını yani bilimsel açıklamasını araştırır. Aynı zamanda yetenekli ve pratik insanlardır. İnsan ilişkilerinde de bir o kadar iyilerdir. Genelde en yeni fikirler bu zeka türüne sahip insanlardan çıkar. Yeniliğe her zaman açıktırlar. Aynı zamanda da çok meraklılardır. Her şeyi bilmek isterler.

Analitik Zeka!

2+2+2+2+3

Sen analitik bir zeka türüne sahipsin! Hayatındaki olayları her zaman derinlemesine düşünen, neden sonuç ilişkisi kurarak değerlendiren bir insansın. Hayatının her alanında bu durumla karşı karşıya kalıyorsun. Gerek işte gerek okulda gerek arkadaşlarınla yaşadığın problemleri çözmek senin işin. Bu yüzden de pratik zekan oldukça gelişmiş. Bu durumun sana artıları olduğu kadar eksileri de var. Çünkü sosyal ilişkilerinde karşılaştığın tepkilerin her birini sorguluyorsun. Kendi kendine çıkarımlar yapıp, kafanda kurabiliyorsun. Hele ortadaki problemi çözemediysen veya nedenine inemediysen zaten çıldırıyorsun. Net bir insansın, her şeyin bir nedeni vardır. Önemli olan soruna değil bunu yaratan sebebe odaklanmak. Ve ortadan kaldırmak. Sen genelde bunu başarabiliyorsun. Hayatının her alanında başarılı olabilirsin

Sosyal ve Müzikal Zeka!

3+2+2+2+2

Sen sosyal ve müzikal zeka türüne sahipsin! Konuşma yeteneğin sayesinde her zaman ön planda olan bir insansın. Ortamlarda lider konumda olan bir insansın. Konuşmayı şekillendirebiliyorsun. Hemen hemen her konuda az da olsa bilgiye sahipsin. O yüzden konuşabileceğin alan her zaman oluyor. Kendini çok iyi ifade edebiliyorsun. Bununla birlikte ikna kabiliyetin de oldukça gelişmiş durumda. Müzikle de aran çok iyidir. Müziğin iyisinden çok iyi anlarsın. Zevk sahibisin ve müziğin ruhunu beslediğini düşünüyorsun. O yüzden her anında kendini müziğe veriyorsun. Aktivitelere katılarak kendini geliştirmek için elinden geleni yapıyorsun. Senin için bu tür etkinlikler her zaman önemlidir.

Sorgulayıcı ve Sportif Zeka!

4+4+3

Sen sorgulayıcı ve sportif zeka türüne sahipsin! Hayati, kendini ve insanları sorgulayan bir insansın. Her şeyin bir nedeni olduğuna inanıyorsun. Bir konu hakkında olan her şeyi merak ediyorsun. Bu nedenle sürekli araştırırsın. Bazen kötü etkileri olsa da sorularına cevap bulmak seni her zaman rahatlatır. Neden sonuç ilişkisiyle bütün olayları çözmeye çalışanlardansın. Analitik zekan da oldukça geliştiği için olayları kolayca çözüme ulaştırabiliyorsun. Tüm bunların yanında kendi bedenine önem veren ve ruhunu besleyen bir insansın. Durağanlığı hiç sevmezsin. Hayat daima akıp gitmeli, bir hareket olmalı. O yüzden hareket halinde olmayı seviyorsun.

Bir sonuca bağlayalım;

Öncelikle yukarıda belirtilen uygulamayı yaptıysanız eğlenmiş olduğunuzu düşünüyorum orada çıkan sonuç sizi tatmin ettiyse kötü bir haberim var çünkü hiç bir zeka türü onedio testleri ve viral haberlerle yapılmamaktadır . Yani yukarıda yaptığınız karşılaştırmanın bilimsel bir açıklaması yoktur . Zeka türleri çeşitli kapsamlar içerir ve insanların zeka türünü tespit etmek içinde bireylere çeşitli görsel,işitsel ve daha bir çok testler yapılır bu testler sonucunda zeka tipini kesin olmamakla beraber tahminen söyleyebilirler.

Umarım üzülmemişsinizdir 🙂 bir sonraki yazımda görüşmek üzere Esen kalın.

Perseverance Rover Lands Mars'a Başarıyla İndi
Radyo Yayın Programları

Reactions

1
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF