Tekno Magazin

Kişisel Verileri Koruma Kurumu’ndan WhatsApp Açıklaması Geldi

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Kişisel Verileri Koruma Kurumu’ndan WhatsApp Açıklaması Geldi. Facebook’un yakın yıllarda dünyaca ünlü mesajlaşma uygulamasını bünyesine katmasından sonra büyük değişikliklere gitmeye başlamıştı. Uygulama tasarım ve kullanım bakımından gittiği değişiklik dışında kullanıcılarının bilgileriyle de ilgilenmeye başladı.

WhatsApp kullanıcılarının tüm bilgilerine erişeceğini ve bu bilgilere erişim izni vermeyenlerin WhatsApp kullanamayacağını söyleyen Mark için Kişisel Verileri Koruma Kurumu tarafından harekete geçildi. Yakın zamanda zaten halihazırda bir konudan söz etmiştik . Bu konu sosyal medya şirketlerinin Türkiye için temsilci bulundurma zorunluluğuydu. Bir çok firma bu konuda adım atarken Facebook sessiz kalmıştı yine aynı şekilde Facebook şirketinin WhatsApp mesajlaşma uygulaması için dayattığı sözleşme acaba ne gibi sonuçlar doğuracak gözler yarınki toplantıda. Toplantı sonrası tüm detayları buraya aktaracağım.

Kişisel Verileri Koruma Kurumu’ndan WhatsApp Açıklaması Geldi

WhatsApp uygulaması hakkında yurt dışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden resen inceleme başlatıldığını söyledi.

İncelemeyi yürütecek Kurul, süreci takip ederek, 8 Şubat 2021’de konuyu yeniden değerlendirecek. WhatsApp’tan bilgi ve belge talep edilecek. 

Kişisel Verileri Koruma Kurulu Başkanı Faruk Bilir
Sitene Hava Durumu Ekle
Vazgeçtim İnan Coverları

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF