Bilgi Köşesi

KMSPICO Zararlı Mı?

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

KMSPICO zararlı mı sorusu son zamanlarda yorumlara gelen en çok soru oldu. KMSPICO denilen bu yazılım Windows işletim sistemlerinde Key satın almadan size Windows ‘u key girmiş ve orijinal sürüm olmuş gibi kullandırıyor. Böylelikle kullanıcılar key filan satın almadan bedavadan bu yazılım sayesinde aylarca yıllarca Windows etkinleştirme derdi olmadan sorunsuz kullanıyorlar. KMSPICO zararlı mı diye sormadan önce size bu sistemin çalışma mantığını nedir biraz ondan bahsedeyim.

KMSPICO Nasıl Çalışır?

KMS açılımıyla key Management server demektir. Bu server Windows keylerini yönetmek için kullanılır özellikle şirketler bunu tercih eder ve tüm bilgisayarları tek elden yönetir. KMSPICO üreticisinin kafasına da böyle bir fikir geliyor ve bir sunucuda key üretip onu bilgisayarlara dağıtıyor. Tabi güncelleme filan yaparsanız sistem açığı yakalıyor ve yine key almanızı istiyor.

KMSPICO 2019 yılında faaliyetine son verdi. Şuan piyasada var olan KMSPICO programları içerisine zararlı yazılımlar gizlenmiş programlardır. zaten bu programları zararsız diye kullanmakta ayrı bir akıl işi. Windows lisanslama yöntemlerinde bahsettiğimiz bir çok lisanslama yöntemi mevcut. Bedava peynir sadece fare kapanında olur aslında burada sizin bilgisayarınıza sızıp arkaplanda neler yaptırıldığı hakkında uzun uzun yazmayacağım ama sizin bilgisayarınız sizden başka her yere hizmet ediyor onu bilin.

Zaten 2019 ‘da kapanmamış olsaydı bile yine bu KMSPICO adı verilen lisanslama programının arkada ne haltlar karıştırdığını bilmiyoruz. Sonuçta adam size key veriyor arka planda da elbet bir haltlar karıştıracak.

Aslında bu yazıyı çok sorduğunuz için yazıyorum normalde zaten kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Gidin 15-20 lira gibi bir ücrete oem key satın alın. En azından elinizde zararlı bir yazılım olmaz ve kapandığında da kafanız rahat olur yine gider bir tane daha alır kullanırsınız.

KMSPICO Zararları Nedir?

Şuan yüklenilen KMSPICO yazılımının içerisinde bir çok çeşitli zararlı yazılım bulunmakta. Siz kurulum yaptığınız andan itibaren arka planda sosyal medya botu, veri transferinde aracı makina, zararlı virüslerin denendiği bir mecra, kredi kartı ve diğer bilgilerinizin birileri tarafından takip edildiği kısaca yol geçen hanına döndüğü kesin.

Bu yüzden bana KMSPICO zararlı mı diye sormayın. Zararlıdır demekten usandım. Maddi alım gücünüz düşük olabilir ama 15-20 lira verip bir oem key almak sizi bütün bu sorunlardan kurtarır aynı zamanda makinanıza zarar gelmesine engel olur.

KLCSosyal Sosyal Medya SMM Panel
Windows İçin En Güvenli Virüs Temizliği

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIF