Bilgi Köşesi

Koronavirüs Aşı Kaydı Yapma

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüs aşı kaydı yapmak hakkında Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, perşembe veya cuma günü koronavirüs aşısının uygulanmaya başlayacağını açıkladı. Açıklamalara göre, Sağlık Bakanlığı aşı için bir mobil uygulama geliştirdi. Buna göre, koronavirüs aşısının kayıtları Sağlık Bakanlığı’nın geliştirmiş olduğu Aşıla mobil uygulaması üzerinden yapılacak. Aşı uygulanmadan önce muhakkak Aşıla mobil uygulaması üzerinden aşı uygunluğu kontrol ediniz, kare kodu okutularak kaydı bittikten sonra aşı kişilere uygulanacak.

Mobil telefonlara indirilerek kullanılabilecek Aşıla uygulamasıyla Kovid-19 aşı kayıtları yapılacak. Bu kapsamda, aşıdan önce muhakkak “aşıla” üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, kare kodu okutularak kaydı bittikten sonra aşı yapılacak.

Korona Virüs Aşı Kaydı Yapma Aşıla Uygulaması
Korona Virüs Aşı Kaydı Yapma Aşıla Uygulaması


Koronavirüs Aşı Kaydı Yapmak İçin Mobil Uygulamaları Şöyle (Aşıla Uygulaması)

Bizim sağlık sistemimizin elektronik altyapısının ne kadar kuvvetli olduğunu gösteren bir salgın oldu. Biz nerde pozitif vakamız var, onları görerek sistemi yönetmeye çalışmaktayız. Aşı Takip Sistemimiz var. Aşılama programı hemde korona aşısının ne zaman nerde yapılacağına dair program oluşturdu.

İnsanlar da e-nabız sisteminden ya da 2023’e AŞILA diye yazıp mesaj atarak kendinin aşıyı hak edip etmediğini öğrenecek. Bakanlık açıklayacak ama kişiler de bu mesajla bunları öğrenebilecek. Kendileri ne zaman nerde aşı olmak istiyorlarsa, randevusunu alıp biz onlara o aşıyı orada ulaştıracağız. Kişiler de randevu zamanı ve yerde aşıyı olacaklar.

Aşıla Uygulaması Resmi Sitesi

Aşıla Android İşletim Sistemli Mobil Cihazlar İçin : Google Play

Aşıla Ios İşletim Sistemli Mobil Cihazlar İçin : Ios App


İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu katılmış olduğu canlı yayınında koronavirüs salgınıyla ilgili İstanbul’daki salgın detaylarını ve aşı takviminin detaylarını paylaştı.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun yapmış olduğu açıklamalar:

Son bir aydır vaka sayılarımız belirgin şekilde düşmeye başladı. Şu an Temmuz ve Ağustos seviyesine inmiş durumdayız, salgın kontrol altında. Salgınla mücadelede dünyanın örnek ülkelerinden birisiyiz. Tedbirlere sabırla devam edersek inşallah salgını minimize edip bu belayı ülkemizden defederiz diye umuyoruz. Toplumun uyumu da önemli. Aşı takip sistemimiz çocuklara ve belirli gruplara aşılama yapmaktayız. İstanbul’da 16 tane dağıtım sistemimiz var, 1403 noktada aşı yapabilme halindeyiz. İstanbul’da 400 bine kadar günde aşı yapabilme kapasitemiz var. Korona ile alakalı ayrı çalışma sürmekte. Bu inceleme tamamlandıktan sonra aşılama başladığı andan itibaren İstanbul’daki bütün insanlarımıza yönelik organizasyonumuzu yaptık.

İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu

Kaynak :AA

Evde Otururken Yemek Yerken izlenebilecek Youtube Kanalları
Karantina Günlerinde İzlenebilecek Youtube Dizileri

Reactions

0
0
1
1
0
1
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF