Web

Martfury WordPress Teması Türkçeleştirme

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Martfury WordPress teması Türkçeleştirme işleminden bahsedeceğim. Sizin için büyük bir kısmını kendim çevirdim. Online WordPress alışveriş ve pazaryeri teması Martfury standart dosya dili içerisinde İngilizce olarak geliyor. Türkiye ya da Türkçe dili konuşan müşterilerinize bu dosyalar yardımıyla hızlı biçimde Tema dilini Türkçe yapabilirsiniz. Martfury WordPress Temasının genelde müşterilerinizin göreceği yeri Türkçe yapmaya özen gösterdim ve gördüğüm kadarıyla da eksik bir yer yok kalmadı ama panelde eksikler mevcut olabilir onuda siz yapabilirsiniz zaten nasıl yapılacağını sitemizde bulabilirsiniz.

Türkçe çeviri yapmak için ben eklentileri tavsiye etmiyorum ama yinede eklentide kullanabilirsiniz. Aşağıda indirebileceğiniz dosya ile Martfury WordPress temanızın bir çok kısmı Türkçe olacaktır. Bunun sayesinde Martfury WordPress temanızın Türkçeleştirme işlemine çok zaman harcamazsınız.

Martfury WordPress Teması Türkçeleştirme İşlemi İçin Ne Yapmalıyız ?

Öncelikle dosyalarınıza ftp ya da panel üzerinden erişiyorsunuz ve ilk önce wp-config.php dosyasını buluyorsunuz.

//** DİL **//
define('WPLANG', 'tr_TR');

Bunu uygun bir yere yapıştırıp kaydettikten sonra aşağıdaki linkten dosyalarınızı indiriyorunuz.

İnen dosyaları adlarını değiştirmeden yükleyeceğimiz yer : wp-content / themes / marfury / lang klasörünün içerisine atıyoruz. Lang klasörünün içerisinde martfury.pot klasörünü göreceksiniz onu kesinlikle silmiyoruz.

Hepsi bu kadar bu sayede Martfury WordPress teması Türkçeleştirme işlemini gerçekleştirmiş olduk.

Dosya Şifresi : setupturk.com

Dosya kaldırılmış ve link kırık olmuş olabilir eğer bu durumla karşılaşırsanız yorum olarak yazın en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

WooCommerce Toplu Fiyat Güncelleme Eklentisi
Zengin Baba Yoksul Baba

Reactions

2
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF