Tekno Magazin

Mesajlaşma Uygulamaları

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

WhatsApp uygulamasının gizlilik sözleşmesine izin vermek istemeyen ve yeni mesajlaşma uygulamalarına göz gezdirenler için bir liste hazırladık. Bu listede seçtiğimiz tüm mesajlaşma uygulamalarını iyi ve kötüsüyle ortaya koyacağız.

İşte seçtiğimiz Mesajlaşma Uygulamaları

Telegram

Uygulama zaten halihazırda popüler diyebilirim . Uygulama günlük kullanım için oldukça müsait ve halihazırda çevrenizde bir çok kullanan insanlarıda kurulum sonrası görebilirsiniz.

Ses,video,fotoğraf,konum ve görüntülü ile sesli arama özellikleri mevcut.Uygulamanın kötü yanı insanlar birbirlerini isimle aratabiliyor ve bulabiliyor bunun için kurulum sonrası istenmeyen mesajlardan ve grup eklemelerinden kaçmak için gizlilik ayarlarınızı yapın.

Bip

Türkcell kullananların çoğunun yakından tanıdığı başarılı diğer mesajlaşma uygulaması. Uygulama günlük işlerinizde ve sohbetlerinizde oldukça yeterli diyebilirim. Yabancı dil bilen arkadaşınız ile konuşmak istediğinizde uygulamanın anında çevir özelliğini kullanabilirsiniz.

Ses,video,fotoğraf,konum ve görüntülü ile sesli konuşma özelliğinin yanı sıra keşfette döviz ,haber ve çeşitli oyunlara katılabilir aynı zamanda deprem gibi doğal afetler içinde acil durum butonu bulunuyor.

Line

12 milyondan fazla indirilmeye sahip bir diğer popüler mesajlaşma uygulaması denebilir. Uygulama 200 kişinin aynı anda görüntülü konuşmasını sağlayarak toplu konferans yapmanıza olanak sağlıyor.

Görüntülü konuşma,sesli konuşmayapmanıza ve ses,video,fotoğraf göndermenize olanak sağlıyor bunların dışında çeşitli stickerları ve kendi depolama alanı olan keep’i kullanmanızı da sağlıyor.

Yukarıda WhatsApp alternatifi mesajlaşma uygulamalarını listeledim bir sonraki yazıda görüşmek üzere.

IPv6 'a Geçiyoruz
WhatsApp Kullanıcısı Gidiyor

Reactions

0
1
1
4
2
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF