Teknoloji

Mining Çıkması Ekran Kartları Alınır Mı ?

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Mining çıkması ekran kartları alınır mı , alınırsa ne gibi sorunlarla karşılaşırız, nelere dikkat etmeliyiz bu gibi sorulara genel olarak cevap vermeye çalışacağım.

Mining kazımının hayatımıza girdiği günden bu yana ekran kartlarını kullanıcılar para kazanma amacıyla çeşitli Bitcoin ve onun altcoinlerini kazarak kullanıyorlar. Bu işlem ekran kartlarını tam verimlilikte kullanarak yapılmaktadır ve genelde ekran kartları bir kaç sene içerisinde arızalar vermeye başlar böylelikle standart ve ya ofis kullanıcıları ile mining yapan kullanıcılar arasındaki temel farkı görmüş olduk.

Mining yapan kullanıcılar ekran kartlarını iki şekilde satmak ister :
1-) Arıza yapmadan ya da arıza yapacağını düşündüğü için elden çıkartmak ister.
2-) Yeni ekran kartlarına geçmek istediği için ya da komple işi bırakmak için.

Her ne kadar piyasada ekran kartı kıtlığı yaşanıyor olsa da bu tür ekran kartları standart ev kullanıcısının üç ve daha fazla yılda kullanım süresini yakalayacağı çalışma zamanını bu kartlar bir senede yapmaktadır zaten çoğu alınıp sisteme dahil edildiğinden itibaren genelde hiç kapanmaz.

Mining işlemi yapan kullanıcılar bazı kartlarının ne kadar süre sonra arıza yapacağını tecrübe edindikleri için sistemden dışarı alır ve zarar etmemek adına ikinci el olarak piyasaya sürer bu kartlar %50’e varan performans kaybı yaşatabilecek potansiyele sahiptir. Kullanıcılar ekran kartlarını aldıklarında genelde görüntüde atlama ya da yırtılmaların meydana geldiğini şikayet ediyorlar . Piyasada bilinçsiz kişilerce ” ısınma problemi yaşamayın yeter ” deniliyor olsa da aslında bu kartların sürekli çalışmalarından meydana gelen çeşitli sorunlar size de yansıyacaktır.

Mining çıkması bir ekran kartı aldığınızda minimum %10 bir verim kaybı yaşayacağınızı göze almalısınız ayrıca sistemden çıkan bu kartların termal macun değişiminin ve soğutma bloğunun temizliğinin yapılmış olmasına dikkat edin. Mining çıkması ekran kartları kullanıcılarına ilk olarak fan arızası sorunuyla gelebiliyor fanlar genelde hep yüksek devir çalıştığından bilyalı fanların içerisindeki aşınmalar fanın çalışmamasına neden oluyor bunun içinde aynı model kartın fan bloğunu bulmanız gerekebilir.

Diğer çok karşılaşılan bir arıza ise chipset arızasıdır aslında chipset arızası olarak tamirciler tarafından adlandırılsada temel olarak lehim arızası olarak da söylenebilir. Bu arızaların nedeni yüksek ısınmalar sonucu kart ile bağlantısı sağlanan çeşitli chip ve diğer görev elemanların bağlantı lehimleri ısınma ve soğumadan kaynaklı çatlama/dökülme sorunları meydana geliyor . Bu sorun basit bir sorun değildir çünkü kartın herhangi bir yerinde meydana gelmiş olsa bile sizin için minimum 500 TL civarında başlayan bir masraf demektir.

Mining Çıkması Ekran Kartları Alınır Mı sorusuna yukarıda cevap vermeye çalıştım. Genelde bana web sitem üzerinden ve çevremden gelen şikayetleri ele alarak yazdığım bu makalede bu tür ekran kartlarında alınır ya da alınmaz demek yerine kullanıcı olarak karşılaşacağınız iki temel sorunu önünüze koyarak size bırakıyorum.

Ruh Adam Youtube Kanalı
Windows 10 21H1 Güncellemesi Yapma

Reactions

4
0
1
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF

  1. Satıcıların bir şey olmaz tozunu sil kullan demelerine acayip sinir oluyorum yetmezmiş gibi birde çevremdekilerinde onları savunması tam bir cahillik örneği yazınız bu cahillere karşı yazılmış güzel bir savunma bence.

  2. Öncelikle sizi uzun zamandır takip ediyorum ve kanayan bir yaraya parmak başmışsınız. Yakın zamanda mining yüzünden arızalanan ya da tamir edilmiş ekran kartlarıyla dolup taşacak piyasa kullanıcılar için büyük tehlike gibi duruyor.