Teknoloji

Modemde Bağlantı Sorunu

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Firmaların internet aldıktan sonra verdikleri modemde bağlantı sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu tür durumların olması bir kaç farklı nedene dayalıdır. Modemde bağlantı sorunu dediğimiz olay aslında olayın nasıl gerçekletiğini inceleyerek çözmemiz gereken sorundur bilgi sahibi değilseniz sorunu firmaya bildirmeniz sizi çözüme kavuşturabilir ya da gelin beraber inceleyelim ve bir çok çeşitli bağlantı sorununu ele alalım.

Cihaz modeme bağlıyken bağlantı kopma sorunu

Bu durum standart ev modemleri için iki sebepten meydana gelir :

1-) Aşırı ısınma ve kapalı ortam
Modemleri kullanıcılar göz önünden kaldırmak için ayakkabılık ya da odalarında bulunan müsait dolap raflarına koymaktadır. Bundan dolayı modem hava akışı bulunmayan yerde devre ekipmanları ısınarak çeşitli arızalara sebep olmaktadır.
Açık alanda bulunmasına rağmen aşırı ısınan cihazlar da mevcut olabiliyor, bunların genelde sorunu tozlanma ve uzun süre çalışmalarıdır haftada bir bir kaç saat modemin kapalı kalması ve üzerinde bulunan tozların nemli bezle silinmesi tavsiye edilir.

2-) Fazla kullanıcıya hizmet etmesi
Standart modemler ortalama 3-4 cihaz için uygundur bunun üstüne çıktığınızda bağlantı ve hız problemleri yaşarsınız. Evde kablolu ya da kablosuz bağlantı sağladığınız cihaz sayısı 5 ‘i geçiyorsa tavsiyem evde televizyon,tablet ve diğer kablosuz bağlantı sağladığınız cihazlar için prizlere takılan router modem almanız veya varsa evde eski modeminizi kablo ile bağlayıp köprüleme yaparak ikinci bir wi fi sinyali yaymanız böylelikle modem üzerindeki yükü pay etmiş olursunuz ve modemde bağlantı sorununu çözebilirsiniz.

Modemde bağlantı sorunu yaratabilecek diğer olaylar

  • Cihaza gelen internet sinyalinin düşük ya da dalgalı gelmesi.
  • Cihazın güç adaptöründe meydana gelen arızalar.
  • Güncellenmemiş yazılımlar.
  • Cihazın üstüne örtülen dantel vb. örtüler.
  • Cihaz yakınında bulunan farklı bir cihaz tarafından yayılan sinyalin yarattığı çakışma.
  • Çevrede benzer isimde modemin olması.
  • Modemin yaydığı sinyalin diğer modemlerle çakışması.(Bunu arayüzden 1 ile 13 arasında değiştirme yapmanıza olanak tanınıyor)
  • Uzun yıllar bağlı oldunuz aboneliklerde modemin değiştirilmeden soluksuz kullanılması da artık yeni telefon ve diğer cihazlara yetersiz kalmasına neden olmaktadır zaman içerisinde yeni modem talep etmelisiniz.

Yukarıda saydığım nedenler dışında halen modemde bağlantı sorunu devam ediyorsa firmadan teknik destek isteyin ya da kendinize güncel bir cihaz satın alın.

Exxen başarısızlık mı ?
Site Dışı Seo

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF