Teknoloji

Modemde Misafir Ağı Oluşturma

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Modemde misafir ağı oluşturmak sizi bir çok sorundan uzak tutar. Hemen hemen yeni nesil tüm modemlerin ara yüzünde bulunan bu özellik sizi misafirlerinize ve ya sizden şifre isteyen komşularınıza karşı mahcup bırakmayacaktır. Misafir ağlarını genelde kendinize ait şifreyi vermek istemediğiniz zaman modem ara yüzünden oluşturabilirsiniz. Komşunuza, misafirinize ya da isteyen bir başka kişiye bu ağı oluşturup verdiğinizde bir süre sonra hemen kapatabilirsiniz. Böylelikle size ait modemin adını ve şifresini öğrenmemiş olur.

Ayrıca misafir ağları gelişmiş modemde sınırlama modlarıyla geliyor. Böylelikle misafirinizin internet kotasını, web site ziyaretlerini ve internet hızını kontrol edebilirsiniz. Eğer komşunuz sizden geçici bir süreliğine şifrenizi istiyorsa bunu oluşturup kendinize göre ayarlayarak verebilirsiniz.

Modemde Misafir Ağı Oluşturma

Modemde Quest Ağ Oluşturma

Misafir ağı tüm modemlerde kablosuz ayarlar sekmesi altında bulunur. İsimleri farklı olabilir. Genelde SSID, Quest, Misafir olarak adlandırılır. Buradan etkinleştirip ağa özel isim ve şifre koyabilirsiniz. Evde kullandığınız sabit internetinizi kimse ile paylaşmamanız tavsiyemdir. Fakat karşınızdakini kıramıyorsanız özel ayarlar ile modemde misafir ağı oluşturmanızı tavsiye ederim.

DSmart İptal Edip TürkNet'e Geçiş
Evde ya da İş Yerinde Ortak Sunucu(Depolama Alanı) Yapma

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF