İnternet

Online Eğitimde Öğretmenlerin Kullanabilecekleri Araçlar

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Online Eğitimde Öğretmenlerin Kullanabilecekleri Araçları sıralıyoruz. Pandemi döneminde teknolojiyle iç içe verilen eğitim ve bu esnada öğrencilere verimli bilgi aktarmaya çalışan eğitimcilere özel hazırlanan hareketli ve görsel sayfalarımızı listeliyorum.

Eba ve Zoom gibi görsel iletişim ve anlık ekran aktarımı yapan çoklu iletişim ağlarında öğrencilerle iletişimi arttırmak ve eğitim verimini düşürmemek için öğretmenler çeşitli animasyon ve görsellere başvuruyor. Bu görsellerin ve animasyonların kısıtlı olmasından dolayı eksik taraflarını sözlü ya da yazılı tamamlamaya çalışan öğretmenler için Setup Türk bir liste oluşturdu bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz takipte kalın.

Online Eğitimde Öğretmenlerin Kullanabilecekleri Araçlar Listesi

Animasyonlu Periyodik Tablo

resim 2021 01 31 221051
Periyodik Tablo

Animasyonlu periyodik tablo sayesinde elementlerin molekül sayılarını ve katmanlarını canlı olarak görebileceksiniz. Elementleri sınıflandırarak ,tek tek ayrıntılı anlatımlarınız da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda proje ve sunumlarınızda kullanmak için a4 ve çeşitli sayfalara ctrl+p yaparak renkli çıktılarda alabilirsiniz. Sayfayı açtıktan sonra F11 tuşuna basarak tam ekran kullanabilirsiniz.

3D Animasyonlu Güneş Sistemi

resim 2021 01 31 221706
3D Animasyonlu Güneş Sistemi

3D animasyonlu güneş sistemi ile güneş sistemimizdeki gezegenlerin sıralamasını,konumunu,hareketlerini ve çeşitli sayısal değerlerini görebilirsiniz.Güneş sistemini sıralayabilir , kuş bakışı görüntüleyebilirsiniz. Sayfada F11 tuşuna basarak tam ekran moduna geçebilir ve daha detaylı görüntüler elde edebilirsiniz.

Basit Yazı Tahtası

resim 2021 01 31 223459
Basit Yazı Tahtası

Basit yazı tahtasını öğrencileriniz ve siz kullanabilirsiniz. Kalem boyutu,kalem rengini seçerek çeşitli etkinlikler yapabilirsiniz.

Yazımızı güncellemeye devam edeceğiz sizlerinde ihtiyacı olduğu ya da olsaydı kullanırdık dediği fikirleri yorumlara bekliyoruz. Esen kalın.

Wordress WooCommerce İçin Sms Eklentisi
Wordpress Güvenlik Önlemleri

Reactions

1
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF