Teknoloji

Opera Tam Yedekleme

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Opera tam yedekleme nasıl yapılır? Opera tarayıcısını yedeklememiz gerekebilir bu tür olayların en başında format attıktan sonra sıfırdan kurulum yapmanıza gerek kalmasıdır.Tüm ayarlarınızın ,favori sitelerinizin, şifrelerinizin bir çok daha size özel ayarların sıfırdan kurulması epey zaman almaktadır ama tam yedekleme alınmış bir tarayıcı için bunların hepsinin eskiye dönmesi sadece bir kaç dakikanızı alır.

Opera Tam Yedekleme Yapma

Yapacağımız işleme neden tam yedekleme dendiğini açıklayarak başlayayım bu yedekleme işlemi esnasında tarayıcınızdaki kayıtlı olan geçmişe kadar her şey yedeklenir ve bir sonraki kurulumda kullanıma hazırdır bu yüzden bu işleme Opera tam yedekleme işlemi diyorum.

opera tam yedekleme
opera tam yedekleme

1-) Önce tarayıcımızın arama bölümüne opera://about yazıyoruz.

2-) Açılan ekranda aşağı iniyoruz ve Yollar bölümünde Profil: ile başlayan adres yolunu görüyoruz.

opera tam yedekleme yapma
opera tam yedekleme yapma

3-) Profil: bölümünün karşısında C:\Users\kullanıcıadı\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable Yazan adres kopyalıyoruz

4-) Adresi klasör penceresinin üzerinde bulunan adres yoluna yapıştırıp giriş yapıyoruz.

5-) Açılan sayfadaki her şeyi seçip ister sıkıştırılabilen bir dosya haline getirin istersenizde yedek diskinize böyle kopyalayın.

Opera tam yedekleme işlemi bu kadar daha sonra tekrar yedeğinizi yüklemek istediğinizde tarayıcınızı kurun ve ardından aynı yolu takip edin sadece son aşamada elinizde olan dosyaları açılan klasör penceresine atın ekrana gelen tüm uyarıları onaylayın hepsi bu kadar.

Bu yazımda Opera tam yedekleme yapmaktan bahsettim diğer yazımda görüşmek üzere Esen Kalın…

Türksat 5A Uydusu Fırlatma Görüntüsü
Periyodik Tablo Animasyonlu

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF