Bilgi Köşesi

Pandeminin Sanata Etkisi

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Sanat sokaktır sözünü bu pandemide daha fazla anladık. Pandeminin sanata etkisini tartışırken aslında göz önüne almadığımız bir çok şey mevcut bunlardan birisi de sanatçıların gerçekten paralarını sokaktan ve sokaktaki hayattan kazandıkları gerçeği.

Yazıma başlarken Sanat Sokaktır demiştim aslında sanat var oluşundan itibaren üretilen her sanat ürünü bulunduğu yerden her zaman hareket halindedir. Bu bazen metroda sazını çalan bir müzisyenin dilinde bazende dünyanın başka bir yerinde plaj kenarında kurulan sahnededir. Pandemi döneminde toplu ortamlarda bulunmanın tehlikeli olacağını bilen sağlık kuruluşları ve bu kuruluşları destekleyen gruplar dünyanın her yerinde insanların sokağa çıkmasına her konuda kısıtlama getirmiştir ki bu çok doğru bir hareket.

Pandemi döneminde tam olarak esnaf kan ağlıyor diyen medya ve diğer kuruluşlar aslında göz önünde bulundurmadıkları ve sokaktan geçinen başka insanların olmadığını göz önünde bulundurur gibi çeşitli alanlarda üreten sanatçılarında aslında bu dönemde kazanamadıklarını doğru biçimde vurgulamıyorlar .

Bu dönemde üretkenlikleri artsa da sunamadıkları bir sanat süreci içerisine giren bir çok müzisyen,ressam ve diğer kişiler maddi açıdan sıkıntılar içerisine girmektedirler. Pandeminin sanata etkisi burada başlıyor çünkü üretmek sadece zihinde değil maddi olarakta yatırım gerektiriyor hal böyle olunca aslında pandeminin durdurduğu süreç domino etkisiyle peşpeşe devam ediyor.

Umarım kısa sürede çok az kayıpla bitiririz bu dönemi.

Exxen 1 Ocak'ta Yayında
Seo Nedir ?

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF