E Ticaret

PayTR Başvuru ve Kurulum

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Sanal pos hizmeti veren Türk firma PayTR başvuru ve kurulum aşamalarını sayfa bilgileri, PayTR komisyon oranı hakkında ve son olarak PayTR iade işlem nasıl yapılır hakkında tüm detayları bu yazımda anlatacağım.

PayTR Başvuru ve Kurulum Bilgi Rehberi

Bu rehberde PayTR başvuru ve kurulum hakkında aklınıza takılan tüm soruları cevaplamaya çalışacağım. PayTR komisyon oranı %2.47 (Vergiler Dahil) bu oran 04.02.2021 içindir, sizin başvurduğunuz tarihte artmış ya da sistem değişmiş olabilir PayTR yetkililerinden bilgi almanız daha sağlıklı olur.

PayTR Başvuru

PayTR sanal pos hizmetlerine paytr.com üzerinden kişisel ya da şirket olarak ön başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonrası size ait mail adresinize başvurunuz ile ilgili evraklar istenecektir. Bu evrakları en kısa sürede hazırlayıp tarayıcı üzerinden ya da kaliteli bir biçimde telefon vb. fotoğraf çekebilen makineler ile resimleyerek gönderebilirsiniz.

PayTR Kurulum

PayTR başvurunuz onaylandıktan sonra PayTR Kurulum işlemini yapmanız gerekiyor. Sizden e ticaret sitenizde olmasını istedikleri bazı şartlar koşacaklar bunlar sitenizin footer kısmında bulunan bilgilendirme sayfalarıdır alışveriş sitesinde olması gereken sayfalar şöyle ;

 • Üyelik Sözleşmesi
 • Mesafeli Satış Sözleşmesi
 • Gizlilik ve Güvenlik Sayfası
 • İptal ve İade Politikanız

İle ilgili bilgiler içeren sayfalardır . Bu sayfaları çoğu zaman diğer sitelerden kopyalayan kullanıcılar unutmamalıdırlar ki sitenizde müşteriniz ile ilgili bir sorun yaşandığında bu sayfadaki bir bilgi sizi haklı ya da haksız yapacaktır.

PayTR kurulum işlemi için sayfalarımız hazır olduğunda bize panel bilgileri gelicektir. Panel bilgileriniz mağaza no,mail adresi ve şifreden oluşur. Bu bilgileri PayTR mağaza sayfasına girilerek panele erişilir.

PayTR Basvuru ve Kurulum
PayTR Başvuru ve Kurulum (PayTR Başvuru / PayTR Kurulum)

Panele eriştikten sonra sizlere menü ve bildirimlerin olduğu sayfa karşılar. Bu sayfada eklentilere ve sisteme gelen güncellemeleri takip edebilirsiniz. Sol taraftaki menüleri açıklayayım :

 • Kampanyalar : PayTR ile anlaşmalı ortaklıklarından indirimli yazılımsal alışveriş yapabilirsiniz.
 • İşlemler : PayTR üzerinden satış yaptığınız tutarları ve toplamını görürsünüz .
 • Grafikler : Satışlarınızın belli zaman aralığındaki grafiği burada belirtilir.
 • Ödemeler : Satış sonrası satıcının hesabına(yani sizin) yatan ödemeleri görürsünüz.
 • Faturalar : PayTR hr satış için sizden komisyon kesmektedir bunu da burada faturalandırır ve detaylı biçimde size gösterir.
 • İşlem Dökümü : Tüm zaman aralığındaki işlemler hakkında bilgileri görebilirsiniz.
 • Taksit Ayarları : Bu sayfada müşterilerinizin alışveriş esnasında taksit yapma imkanını sağlayabilirsiniz. Taksitleri iki şekilde ayarlarsınız bir peşin fiyatına satarsınız ve taksit komisyonu sizden kesilir ve birde PayTR ‘nin taksit sayısı üzerine ekleyeceği tutarı müşteriye yansıtarak müşteri yaptığı taksit kadar eklenen komisyon tutarını kendi öder.
 • Kullanıcılar : Burada kullanıcı bilgilerini görme ve yeni kullanıcı ekleme işlemleri yapılır.
 • Bilgi : Burada firma ,banka, kesilen komisyon, api entegrasyon ve kullandığınız e ticaret yazılımına uygun bilgileri, eklentileri ve dökümanları bulursunuz.
 • Ayarlar : Burada mağazanızla ilgili bildirim url, ödeme transfer ayarı, ödeme sayfası özelleştirme, mağaza durum ve logo, ve e posta ayarlarınızı yaparsınız.
 • API Uyarıları : Burada entegre ettiğiniz sanal posunuzla ilgili uyarı ve hataları görürsünüz.
 • Profilim : Burada size özel alanlar bulunur çeşitli kullanıcı bilgileri gibi ve ayrıca panel üzerinde yapılan işlem geçmişini buradan görürsünüz.
 • Bakiye Yükle : Eğer iadeniz var ve bakiyeniz yoksa buradan bakiye yükleyip müşterinize iade yaparsınız.

PayTR İade İşlemi Nasıl Yapılır ?

PayTR İade İşlemi Nasıl Yapılır bilmiyorsanız işlemler şöyle :

Müşteriniz ürününü iade etmek istedi ve sizde kabul ettiniz ama müşterinizin ödeme yaptığı karta nasıl iade yapılır bilmiyorsanız işlemleri takip edin.

İşlemler sayfasına giriş yapın ve müşterinizi bulun. Bulmak için ödeme tarih aralığını,e posta adresini ya da işlem numarasını kullanabilirsiniz. Bulduğunuz zaman satırın sağ tarafında kalan işlem detayı sayfasına girin. Açılan sayfanın sonunda gelin ve iade tutarını yazın ve iade edin.

paytr iade et
Açılan sayfanın sonunda gelin ve iade tutarını yazın ve iade edin.

İade müşteriye gerçekleştikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran görünecektir.

paytr iade
PayTR iade sonrası görünen ekran

PayTR Eklentileri

PayTR Kullanıcıları Bilgi Sayfasına erişerek Güncel E-Ticaret Modülleri ekranında PayTR ait şu eklentileri bulabilirler :

gibi eklentileri ücretsiz kullanabilirken eğer nasıl yapılacağınız bilmiyorsanız diğer yazılımlar için ücretli hizmet almanız gerekebilir.

Bu yazımda e ticaret siteleri için güvenilir ve yerli firma olan PayTR pos hizmetlerinden bahsettim. Umarım konuya açıklık getirmişimdir Esen kalın.

Radyo Yayın Programları
Facebook dışındaki hareketlerini kapatma

Reactions

2
5
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF