Teknoloji

Picoin Nedir ?

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Picoin bir tür alt coin denebilir. Bitcoin ve türevi sanal para birimi olan Picoin, telefonunuzdan madencilik yapmanıza olanak sağlayan basit bir uygulama. Picoin uygulaması üzerinden günde bir kere giriş yaptığınız ekrandan kazım işleminizi takip edebilirsiniz.

Pi Coin, Stanford üniversitesinde bulunan üç girişimci tarafından kullanıma sunulmuştur. Stellar platformu temel alınarak ortaya çıkarılan Picoin , gelişim sürecinde Stellar platformunun madencilik işlemine izin vermemesine rağmen yapmış oldukları güncellemelerle madencilik işlemini simüle ederek kişilerin yetenek ve liyakatine bağlı olan bir paylaşım modeli olmasını sağlamıştır. 

Pi, temelde Bitcoin ve diğer kripto paralar ile aynı mantığa sahip olsa da işleyiş açısından diğerlerinden ayrılmaktadır. Pi Coin Nedir? Sorumuzdan sonra Pi Network olarak da adlandırılan bu mantığı gelin kısaca inceleyelim.

Picoin Nedir ?

200bin kullanıcıdan fazla aktif kullanıcısı olan uygulamada telefonunuza kurduğunuz uygulama sayesinde cihazınızın pil ve donanım ömrüne zarar vermeden kazım işlemi yapabiliyorsunuz. Web sitesi ya da uygulamalar hakkında bilgi almak ve aynı zamanda kayıt olmak için burayı ziyaret ediniz.

Picoin ’nin kripto para borsalarında listelenebilmesi için öncesinde en temel blok zincirine (Mainnet) geçmesi gerekmektedir. Ayrıca sistemin tüm fonksiyonlarının da nüsha bir blok zinciri ile test edilmesi de gerekmektedir. Tüm bu testlerden sonra Pi’nin hatasız ve müdahale edilemeyecek bir biçimde çalışmakta olduğu kanıtlanırsa en temel blok zincir olan Mainnet’e geçebilir. Tüm bu işlemlerden sonra ise kripto para borsaları Pi’yi listeleyebilir. Şuan Picoin’in ne zaman borsalara gireceği hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Picoin ‘in borsalarda olmaması aynı zamanda henüz bir değer kazandığı manasında gelmiyor bu yüzden şuan mobil ya da diğer cihazlardan yaptığınız kazımlardan herhangi bir maddi değer elde edemeceğiniz anlamını taşıyor. Bitcoin ve diğer altcoinlerin patlamasıyla bu tür akımlara güvenen ve yer almak isteyen kullanıcılarda deneyerek geri kalmamış oluyorlar.

Picoin uygulaması üyelik esnasında ya da uygulama kurulumu esnasında sizden kişisel bilgilerinizi kapsayan özel izinler ve bilgiler istememektedir bu yüzden içiniz rahat olabilir. Aksi bir durum sezdiğinizde uygulamayı silmeniz yeterli. Picoin ‘in mobil cihazlar için İos ve Android uygulamanın yanında bilgisayarlar içinde Windows ,Mac ve Linux uygulamaları mevcut.

Mansur Yavaş Twitch Yayınına Başladı
Exif Nedir ?

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF