Program

Radyo Yayın Programları

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Evde radyo yayını yapma makalemizi okuyanların bizlere radyo yayın programları hakkında danıştıklarını gördük ve bu yazımız da sizlere evde radyo yayını yaparken kullanabileceğiniz yayın programlarını tanıtacağım.

Tavsiye Ettiğim Radyo Yayın Programları Listesi

Solea

Türk firma DMK Yazılım tarafından geliştirilmektedir. Çeşitli otel ve müzik otomasyonu ihtiyacı olan mağazalar kullanmaktadır. Aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo Televizyon bölümünde Radyo Ege Kampüs ‘te yayın yaparken öğrenciler bu otomasyonu kullanıyor. Deneyimlediğim süre boyunca bir hataya rastlamadım oldukça başarılı bir sistem.

Solea ‘da kullanıcılar yayın saatlerine özel müzik listelerini oluşturabiliyorlar aynı zamanda zamanlı podcast yayını da yapabiliyorsunuz oldukça iyi kullanıcı dostu arayüze sahip. Windows işletim sistemine çok yük bindirmeden sorunsuz çalışabilmektedir.

SAM Broadcaster

Streaming Audio Manager ‘dan kısaltılıp adını alan SAM Broadcaster bir çok radyo yayınında kullanılan popüler bir programdır. Görsel arayüzü oldukça çekici olan program kullanıcılara otomatik ya da canlı yayın yapma fırsatı doğuruyor.

Bilgisayarınıza çok fazla yük oluşturmadan yayın yapmanıza olanak sağlayan SAM Broadcaster aynı zamanda bilgisayarınızı açık bırakarak eklediğiniz müzik listesinden seçtiği şarkıları otomatik olarak dinleyicilerinize sunmakta.

RadioBoss

Kullandığım başarılı radyo yayın programlarında birisidir. RadioBoss kullanıcılarına otomatik müzik çalma,podcast yayını,müzik aralarında reklam ve jingle çalma gibi zahmetsizce tek seferde ayarlanıp aylarca kullanılabilen bir yayın sistemine sahip.

Sisteme çok yük bindirmeyen RadioBoss bir çok mikser ile sorunsuz gerçek radyo deneyimi sunuyor. Uzun süreli kesintisiz çalışmalarda takılmalar meydana gelebiliyor bunun için programı sık sık yedekleyip kısa süreli yeniden başlatmalara ihtiyaç duyabiliyor.

Bu yazımda evde radyo yayını yaparken kullanabileceğiniz radyo yayın programları arasından üçünü tavsiye ettim. Sizlerinde deneyim ve gözlemleri ile tavsiye edebileceği radyo yayın programlarını yorum olarak bekliyorum Esen Kalın.

Kimlik Numaranızı Nasıl Ezberliyorsunuz ?
PayTR Başvuru ve Kurulum

Reactions

3
15
3
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF