Arama Motorları

Seo Nedir ve Nasıl Yapılır

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Seo Nedir sorusunun cevabı hemen hemen her zaman aynıdır .Search Engine Optimization ifadesinin baş harflerinden oluşan bir yabancı kelime kısaltmasıdır SEO. Türkçe karşılığı arama motoru optimizasyonu olan seo web sitelerine uygulanan bulunabilirliği arttırma yöntemidir. Web sitesi sahipleri arama motorlarında bulunmak isterler bunun en basit örneği hizmet sağlayan ya da haber yayınlayan sitelerdir. Bir kullanıcı haber okumak için veya hizmet,ürün vb. satın almak için ilk önce çeşitli arama motorlarına aradıkları şeyi ifade ederler. Günümüzde buna verilen ve gençler arasında çok kullanılan ad search etme ‘dir.

seo
seo

Seo Nedir Sorusunu Biraz Daha Açarsak

Milyonlarca insanın search ettiği arama motorlarında bulunan web siteleri tıklama alırlar. Kullanıcı siteye kolay bir biçimde ulaşır bu hem web sitesi sahibine hem de kullanıcı faydasına olan bir şeydir.

Seo nedir sorusunun en net cevabı tam olarak burada başlamaktadır çünkü kullanıcı bir siteyi bulmak için arama motoruna girip kelime arattığı gibi web sitesi sahibi de arama motorlarının sağladıkları bazı kanallar vasıtasıyla sitelerini doğru biçimde optimize ederek arama motorlarına seo ile ilgilenenler için indexletmek bu konu hakkında bilgili olmayanlar için eklemek terimini kullanmak doğru olur sanırım.

Arama motorlarına web sitesi indexleten site sahipleri aynı kategori ve aynı başlık altında bile rekabet halindedirler. Rekabet aslında doğduğumuz günden beri içinde olduğumuz hayatta var olduğu gibi sanal ortamda da mevcut. Rekabet eden web sitesi sahipleri belirli avantajları kullanarak kendilerini daha fazla kullanıcının bulmasını sağlamak için web siteleri içerisinde anahtar kelime,site içi hız ve kullanıcı deneyimini esas alarak çeşitli geliştirmeler yaparlar bu geliştirmelere de site içi seo denir. Site içi optimizasyonu yapan web sitesi sahipleri kullanıcı deneyimini arttırmayı hedefler ve sitelerine gelen kullanıcıları daha fazla tutarak ya da memnuniyeti arttırarak kullanıcıların daha fazla web sitelerini tıklamayı başarır.

Seo nedir neden uygulanır bunlar hakkında kısaca bahsetmiş oldum ve seo’ya giriş yaptık Bu bölümden itibaren tüm seo taktiklerini ve uygun seo yollarını anlatmaya başlayacağım Web kategorimizi takipte kalın .

Yazının Devamı İçin Tıklayın …

Pandeminin Sanata Etkisi
E Ticarete Giriş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

GIF