Teknoloji

Sosyal Medya Hesabını Kalıcı Olarak Silme

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Çeşitli nedenlerle Facebook, Twitter, İnstagram, WhatsApp, Telegram gibi sosyal medya hesabını kalıcı olarak silme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bazen tamamen kullanıma kapatmak için bazende içerisindeki her şey ile silmek için hesapları silme işlemini yaparız. Sosyal medya hesabını kalıcı olarak silme işlemi hakkında kısaca bahsedeceğim.

Sosyal Medya Hesabını Kalıcı Olarak Silme İşlemi Nasıl Yapılır ?

Sosyal medya hesabını kalıcı olarak silme işlemi için makale içerisine bırakacağım linkleri kullanarak doğrudan erişebilirsiniz. Unutmayın bu işlemlerin geri dönüşü yoktur.

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme
Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Facebook hesabını kalıcı olarak silmek için buraya tıklayın. Açılan sayfada Facebook bilgilerini indirebilir, Facebook hesabını dondurabilir ya da facebook hesabını kalıcı olarak silebilirsin. Facebook hesabını silmek için şifreyi bilmen gerekiyor.

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme
Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Twitter hesabını kalıcı olarak silmek için buraya tıklayın. Açılan sayfada kırmızı renkte sayfa altında bulunan Devre dışı bırak yazısına tıklayarak Twitter hesabınızı donduruyorsunuz hesap 30 gün boyunca açılmadığı sürece kalıcı olarak silme işlemi gerçekleşiyor.

İnstagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

İnstagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme
İnstagram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

İnstagram hesabını kalıcı olarak silmek buraya tıklayın. Açılan sayfada hesabınızı neden silmek istediğinizi seçiyorsunuz ve onaylıyorsunuz. İnstagram hesabınız onay verdiğiniz andan itibaren kalıcı olarak siliniyor.

WhatsApp Hesabını Kalıcı Olarak Silme

WhatsApp hesabını kalıcı olarak silmek için telefonunuzdaki uygulamayı açıyorsunuz. Açılan uygulamada : Seçenekler -> Ayarlar -> Hesap -> Hesabımı sil ’e basın. Bastıktan sonra sizden telefon numaranızı istyecektir oraya kayıtlı WhatsApp telefon numaranızı girin ve Sil yazısına basın hepsi bu kadar.

Telegram Hesabını Kalıcı Olarak Silme

Telegram hesabını kalıcı olarak silmek için buraya tıklayın. Açılan sayfada kayıtlı telefon numaranızı girin ve daha sonra karşınıza çıkan metni atlayın en son Evet, hesabımı sil butonuna basın ve Telegram hesabını kalıcı olarak silme işlemini tamamlayın.

Uyarı

Yukarıda anlatılan sosyal medya hesabını kalıcı olarak silme işlemlerinin geri dönüşü yoktur. Sildiğiniz hesaplardaki çeşitli veriler ve bilgiler beraberinde silinir. Silmeden önce kopyalamanız tavsiye edilir. Silinmiş hesaplar için sosyal medya şirketleri hiç bir şekilde geri dönüş sağlamamaktadırlar.

Lazy Load Nedir ?
Windows 10 Hızlandırma İpuçları

Reactions

1
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF