Bilgi Köşesi

Spotify ve Deezer Arasındaki Fark

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

İki farklı popüler müzik uygulaması olan Spotify ve Deezer müzik uygulamalarının ikisininde ortak yönü binlerce albüm,şarkı ve müzisyene sahip olmaları hatta sizin için hazırladıkları günlük haftalık aylık müzik listeleri de ayrı güzel yanı.

Geçtiğimiz yıl bu sınıfa Youtube’unda katıldığını gördük fakat istenilen popülerliğe yetişemedi çünkü premium paket almayanlar ekranı kapatınca müzik duruyor napacaz ekran açık mı tutacağız gezerkende çok saçma.

Spotify ve Deezer ortak yanları

Spotify ve Deezer bu iki uygulamada da sevdiğim ortak yön ücret ödemeden de bazı yönlerinden pas geçerek tabi kullanılıyor olması. Ücretsiz olarak bile müzik dinleyip,sizlere özel listeler oluşturuyorlar bence gayet güzel yönlerinden birisi. Spotify ilk 1 ay ücretsiz Deezer ise ilk 3 ay ücretsiz kullandırıyor.

Ücretsiz kullanırken ses kalitesi ikisinde de standart 128kbps ses kalitesi oluyor şarkı aralarında reklam duyuyorsunuz ve uygulamaların ekstra sağladığı çevrimdışı indirme ,hi-fi gibi özellikleri de kullanamıyorsunuz.

Spotify Neden Kullanmalıyım?

Uygulamanın en sevdiğim yönü ücretsiz dahi kullanıyor olsanız telefonunuzun sinyali metronun yer altına kısa süreli girmesi ya da aracınızla tünelden geçerken veri bağlantınız kopsa dahi belli bir süre önbelleğine aldığı kadarını çalmaya devam ediyor.

Günlük ve haftalık sürekli sizin için liste hazırlanıyor. Kullanıcıların kendilerine özel hazırlayıp yayınladıkları müzik listeleri mevcut. Bir çok araç,televizyon,akıllı saat ve diğer akıllı cihazlar ile eşleştirebiliyorsunuz hemen hemen tüm işletim sistemlerinde çalışıyor ve uyumlu bir çoğuna uygunda uygulamaları da mevcut zaten.

Bir çok sosyal medya platformuyla uyumlu çalışmakta İnstagram hikayeler’de aralarında en güzeli ve çok kullanılanı.

Ses kalitesi mobilde premium üyeler için mp3 320kbit/s e kadar çıkıyor web tarayıcıda aac 256kbit/s e kadar yükseltiliyor.

Bir çok üyelik paketi sunuyor aile,premium duo ve öğrenciler için özel hazırlanmış fiyatlara sahip kullanılabilir paketleri mevcut.

Standart paket fiyatı 17,99TL

Deezer Neden Kullanmalıyım?

Şarkı dinlerken aynı zamanda sözlerini de takip edebiliyorsunuz özellikle yabancı şarkılarda anlama bakımında güzel bir özellik.

Hemen hemen her cihaza ve platforma uyumlu uygulaması mevcut ve bu cihazlarla eşleştirilebiliyor. Kayıt olma esnasında size seçtirdiği sanatçılardan size özel her gün dinleme listesi oluşturuyor böylelikle hiç dinlemediğiniz müziklere denk gelme ihtimaliniz yüksek.

Hi-fi ses kalitesi sunuyor sanırım bundan ötesi yok 🙂 Flac kalitesinde müzik ve iyi bir donanım sizi stüdyoda hissettirir. Standart kullanıcılar için mp3 128kbit/s premium içinse 320 kbit/s sağlıyor.

Paketleri daha çok duymak istediğiniz ses kalitesine göre hazırlanmış Hi-Fi ve Premium olarak.

Standart paket fiyatı 17,99TL

Her iki müzik platformuda bence başarılı ve kullanması keyifli uygulamalar. Şuan ikisi arasında en çok kullanılan sanırım öğrenci ve aile paketlerinin verdiği uygun fiyat fırsatıyla Spotify ama yüksek ses kalitesi isteyenlerin en çok uğradığı yer Deezer. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere Esen kalın…

Exxen Abonelik İptal Etme
Güneş Sistemi Animasyonlu

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF