Reklamı Geçmek İçin 8s
Tekno Magazin

Starlink İnternet Kurulumu

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Starlink internet kurulumu hakkında bir Tik Tok kullanıcısı video yayınladı. Videoda kullanıcıya hazır paket halinde gelen uydu ve modem aynı zamanda kullanma klavuzunu görüyoruz.

SpaceX firmasının Starlink projesi dünyaya kablosuz internet yaymakta olan uydulardan oluşuyor. Proje sayesinde dünyada altyapı olmadan her yerde süper hızlarda internet sağlayabileceğiz. Projenin ülkemizde bir çok örneği mevcut bunların en eskisi Türksat ‘ın uydunet hizmeti olurken son zamanlar Türkcell,Vodofone ve Türk Telekom gibi firmalarında gsm hattı üzerinden 4.5G hızında erişim sağladıklarını söylüyorlar.

Starlink internetinin Gsm ve internet hizmeti veren firmalardan ayıran özelliği internet indirme ve yükleme hızınızın standart ev ve gsm hizmetlerinden oldukça fazla olmasıdır. Henüz ülkemizde ve dünyada her ülkede aktif olmayan Starlink internet projesi ilerleyen yıllarda kişiler ve şirketler için temel ihtiyaç olan internet bağlantısına çok basit yollardan ulaşabilir olmasını sağlayacak.

Starlink İnternet Özellikleri ve Kayıt Olma

Starlink uydu interneti olmasına rağmen kullanıcı videolarında gördüğümüz kadarıyla 80-100 mbps indirme hızı ,20-30 mbps yükleme hızı ve 10-50 ms değerinde de gecikme sağlıyor. SpaceX firmasının kullanıcılarına proje tamamlandığında 1 Gbps hız sunacağını proje başlangıcında açıklamıştı firma yeni açıklamasında bu değeri 10 Gpbs olarak değiştirdi yani proje tamamlandığında kullanıcılar 100Gb boyutundaki dosyayı Starlink interneti sayesinde 1 dakika 20 saniye de indirecekler.

Bu değerler ülkemiz ve dünya için çok iyi değerler denebilir. Öyle ki çölde, kutuplarda, şehirden uzak köy, kasaba, bağ, bahçe gibi yerlerde basit bir kurulum sonrası yüksek hızlı internete ulaşabileceğiz. Şuan fiyat olarak kurulum bedeli 499$ aylık ödenecek tutar 100$ ve ülkemiz için henüz açıklanmış bir net fiyat bulunmamaktadır. Starlink internetine henüz ülkemizde erişim yok fakat Starlink interneti Türkiye aboneliği için ön kayıt yaptırabilirsiniz. Açılan sitede mail adresinizi ve ev adresinizi girip ön kayıt oluyorsunuz. Ön kayıt için tıklayın.

Starlink İnternet Kurulumu Videosu

Yukarıda izleyeceğiniz videoda büyük bir paket görüyoruz. Paket içeriği uydu alıcısı,ayak,siyal kablosu ve modem.Paketi açan kullanıcı hiç bir ek işlem yapmadan büyük paket içerisinde gelen çanak anten görüntüsündeki uydu alıcısını dışarıya uygun bir yere yerleştirip fişini takıyor. Fişini taktıktan sonra uydu alıcısı kendi yönünü otomatik olarak Starlink uydularının yörüngesine doğru ayarlıyor. Starlink uydularını bulduktan sonra modeme sinyal veren uydu sizi internete bağlıyor toplamda paket açılışı dahil 4 aşamadan oluşan bu kurulum günümüzde teknolojinin ne denli ilerlediğini gözler önüne seriyor. Gelişmeler oldukta devamına ekleyeceğim şimdilik Esen kalın.

Wordpress Hızlandırma Yöntemleri
Harry Potter Dizisi

Reactions

2
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF