Teknoloji

Veri Kaybetmeden Windows 11 Yükseltme

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Veri kaybetmeden Windows 11 yükseltme işlemi hakkında bir kaç aşamadan bahsedeceğim. Günümüzde herkes eşit internet hızlarına sahip değil. Bu yüzden dosyaları silinmeden Windows 11 ‘e geçmek isteyenler olabilir. Dosyalarınızı yedekleyemiyorsunuzdur, Bilgisayar konusunda ileri düzey bilginiz yoktur o zaman size veri kaybetmeden Windows 11 ‘e geçmeyi anlatacağım.

Veri Kaybetmeden Windows 11 Yükseltmesi Nasıl Yapılır?

Henüz bir çoğumuzun bilgisayarı Windows 10. Bunun nedeni milyonlarca bilgisayara Windows 11 yükseltmesi gelmiş değil. Bir çoğunuz güncelleme denetlediğinizde Bu Bilgisayar Windows 11’i Çalıştırabilir uyarısını görüyorsunuz ama indirme yapamıyorsunuz. O zaman ISO uzantılı dosya ile yükseltme yapacağız.

Microsoft’un resmi sitesinden Windows 11 ‘i indireceğiz. Bunun için Microsoft’un sitesine girip menü kısmındaki Windows 11 sekmesine girin. Bu sekmeye girdikten sonra sayfanın altına doğru devam edin. Karşınıza Disk Görüntüsünü (ISO) İndir alanı çıkacak.

Veri Kaybetmeden Windows 11 Yukseltme

Bu alanda açılır pencereyi açıp Windows 11 ‘i seçin ve İndir butonuna basın. Yaklaşık 5GB kadar bir dosya indirme işlemi olacak. Bu yüzden biraz beklemeniz gerekebilir.

İndirme işlemi bittikten sonra en az 16GB kapasiteli bir USB belleğe ihtiyacınız var. Bu USB belleğin içerisine UEFI Windows 11 kurmamız gerekiyor. Rufus programıyla nasıl UEFI Windows 11 USB bellek hazırlarız bilmiyorsanız burayı ziyaret edin.

UEFI USB bellek hazırlama işlemimiz bittikten sonra kuruluma geçelim. USB aygıtınızı takın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Başlatma esnasında BOOT menüsüne girin. BOOT menüsünden UEFI Windows 11 kurulu USB belleği seçin. Kurulum başladıktan sonra Windows 10’dan alışık olduğumuz aşamalar gelecek.

Dikkat etmeniz gereken aşama Özel ve Yükselt bölümüdür.

Veri Kaybetmeden Windows 11 Yüklemesi Nasıl Yapılır
  • Yükselt : Var olan Windows 11 üzerine kurulum yapar.
  • Özel : Sıfırdan kurulum yapmanızı sağlar.

Biz bu aşamada Yükselt bölümünden devam edeceğiz. Sonrasındaki aşamaları tamamladıktan sonra verileriniz silinmeden yükseltme işlemi tamamlanmış olacak.

Valorant VAN9001 Hatası
Windows 11 Başlat Menüsünü Sol Köşeye Alma

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF