Web

Veritabanı Bağlantısı Kurulurken Hata Oluştu

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu uyarısını WordPress ‘de bir çok kez alabilirsiniz. Bu hataların karşınıza çıkması sizin veritabanı ile bağlantı kuramadığınızı belirtir. Eğer veritananınız da herhangi bir sorun yoksa aşağıdaki yöntemlerle çözebilirsiniz.

Config.php kontrolü

wp-config.php dosyası WordPress ‘in veritabanı ile iletişimi sağlayan bilgileri içerir eğer güncellemeden sonra ya da çeşitli ayarlamalar yaparken bu dosyayı bozduysanız veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu uyarısını alırsınız. Bunun için wp-config.php sayfasını açıp içerisine bilgileri girmeniz gerekiyor. Bilgileri girmeniz gereken yerleri aşağıya bırakıyorum.

/** WordPress için kullanılacak veritabanının adı */
define( 'DB_NAME', 'veritabanının adı' );

/** MySQL veritabanı kullanıcısı */
define( 'DB_USER', 'veritabanı kullanıcı adı' );

/** MySQL veritabanı parolası */
define( 'DB_PASSWORD', 'veritabanı şifre' );

Güncelleme Sonrası Hata

Güncelleme sonrası hata aldıysanız yani Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu uyarısı çıktıysa bazen kurulum yapan kişiler WordPress sitenizin güvenliği için wp-config.php dosyasının yerini değiştiriyor kurulum yapan kişiden ya da panelin içerisinde arayarak wp-config.php dosyasının yerini öğrenip wp-load.php dosyasında aşağıdaki yerleri düzenleyin yani wp-config.php dosyasının yerini aşağıdaki gibi girin.

if ( file_exists( ABSPATH . '/klasör adı/wp-config.php' ) ) {

	/** The config file resides in ABSPATH */
	require_once ABSPATH . '/klasör adı/wp-config.php';

Tavsiye

Veritabanı bağlantısı kurulurken hata oluştu gibi hatalarla WordPress kullanıcıları sık karşılaşır bu yüzden wp-config.php dosyasınızın ve kurulum esnasındaki bilgilerinizin yedeğini bir kenarda saklayın bu gibi durumlarda sizi çözüme kavuşturur.

Bir başka yazımda görüşmek üzere, Esen Kalın.

Tarihte Bugün Php Tasarım
Android 12 İle Gelecek Yeni Özellikler

Reactions

1
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF