Teknoloji

Whatsapp Web Uygulaması

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Whatsapp Web uygulaması masaüstü ve dizüstü (laptop) cihazlarınızdan elinizi telefonunuza değmeden Whatsapp uygulaması üzerinden mesajlaşmanıza ,dosya, resim, video, gif ve emoji göndermenize olanak sağlar.

Whatsapp Web Uygulaması Nasıl Kullanılır ?

Whatsapp Web uygulaması tarayıcınız üzerinden bir kaç alternatif yöntemle kullanılabilir fakat en yaygını web.whatsapp.com adresine giderek kullanmadır.

Çeşitli uygulamalar ve tarayıcı eklentileride mevcut bunlar ;

  • Windows markette Whatsapp Web yazarak Windows 10 cihazınıza kurulum yapabilirsiniz.
  • Crome eklentiler mağazasından Whatsapp Web eklentisini kurabilirsiniz.
  • Opera ve Opera Gx tarayıcısında kurulumdan sonra sol taraftaki pencerede Whatsapp simgesi mevcut bu pencereden siteyi ziyaret etmeden kullanabilirsiniz.

Whatsapp Web Uygulaması Nasıl Açılır ?

Nereden kullanacağımıza karar verdikten sonra Ios ya da Android farketmeksizin Whatsapp uygulamasına giriyoruz. Ardından seçenekler menüsünü açıyoruz ve sekmelerin arasından WhatsApp Web seçeneğini seçiyoruz.

Açılan pencerede kamera çalışacaktır. Bilgisayarınızda açtığını Whatsapp web sayfasında bulunan kare kodu kameraya göstererek eşleştiriyoruz ve bilgisayarımızda da WhatsApp uygulamasını kullanıyoruz.

Yararları Neler ?

WhatsApp Web sayesinde kırtasiye ve internet kafelerden çıktı alırken yanımızda usb ya da usb kablo taşımadan direk bağlanarak bize gelen mesajların ve dosyaların çıktılarını alabiliriz.

Zararları Neler ?

WhatsApp Web kişisel bilgisayarınız dışında herhangi bir yerde açıksa 2. bir kişininde size özel mesajları görmesine neden olmaktadır. Eğer tanımadığınız bir cihazda açıksa telefonumuzdan WhatsApp uygulamasına girip seçenekler menüsünden WhatsApp Web sayfasına giriyoruz. Eğer Giriş yapan cihazlar menüsünü görüyorsanız çıkış yapmak için altta bulunan Tüm cihazlardan çık yazısına tıklıyor ve onaylıyoruz böylelikle kendi telefonumuz hariç hiç bir cihazda açık olmayacaktır.

AliExpress Kes Onu Kampanyası
Sürücü Hatalarının Onarılması İçin Yeniden Başlatın

Reactions

0
0
0
0
1
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF