Tekno Magazin

WhatsApp’dan Geri Adım

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

Kullanıcılarını hızla kaybeden WhatsApp’dan Geri Adım geldi. Gizlilik politikası ile dünya gündemine oturan, alay konusu olan hatta kullanıcılar tarafından silinen popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp gizlilik kuralları ile ilgili aldığı son karardan vazgeçti.

WhatsApp'dan Geri Adım
WhatsApp’dan Geri Adım

WhatsApp’dan Geri Adım Geldi

Dünyaca ünlü popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp kullanıcılarının bilgilerini devletlerle ve üçüncü taraf kişilerle paylaşmak için yasal yollardan kullanıcılarına sözleşme sunmuştu bu sözleşmeyi kabul etmeyenlerin artık kullanamayacağını şart koşan WhatsApp kaybettiği kan karşısında dayanamadı ve sözleşmeyi kaldırdı . WhatsApp itiraz eden ve çeşitli alternatife yönelen kullanıcısını kaybetmek istemedi, kullanıcı sözleşmesini kabul etmeyenlerin kullanmaya devam edeceği gelen bilgiler arasında. WhatsApp’dan geri adım geldiğine göre kayıtlı kullanıcılar kullanmaya devam edebilecek henüz sözleşmeyi kabul edenler ve ilerleyen zamanda gelecek olan şartlar hakkında kesin bilgi yok.

DÜZENLEME !

Son Güncellememize Daha Fazla Zaman Veriyoruz Son güncellememizle ilgili ne kadar kafa karışıklığı olduğunu pek çok kişiden duyduk. Endişeye neden olan birçok yanlış bilgi var ve herkesin ilkelerimizi ve gerçekleri anlamasına yardımcı olmak istiyoruz. WhatsApp basit bir fikir üzerine inşa edildi: Arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştığınız şeyler aranızda kalır. Bu, kişisel görüşmelerinizi her zaman uçtan uca şifreleme ile koruyacağımız anlamına gelir, böylece ne WhatsApp ne de Facebook bu özel mesajları göremez. Bu nedenle, herkesin mesajlaştığı veya aradığı kişilere ilişkin kayıt tutmuyoruz. Paylaşılan konumunuzu da göremeyiz ve kişilerinizi Facebook ile paylaşmayız. Bu güncellemelerle bunların hiçbiri değişmiyor. Bunun yerine, güncelleme, insanların WhatsApp üzerinden bir işletmeye mesaj göndermesi gereken yeni seçenekleri içeriyor ve verileri nasıl topladığımız ve kullandığımız konusunda daha fazla şeffaflık sağlıyor. Bugün herkes WhatsApp’ta bir işletmeyle alışveriş yapmasa da, gelecekte daha fazla insanın bunu tercih edeceğini ve insanların bu hizmetlerden haberdar olması önemli. Bu güncelleme, Facebook ile veri paylaşma yeteneğimizi genişletmez. Şimdi, insanlardan şartları incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri alıyoruz. 8 Şubat’ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek. Ayrıca, WhatsApp’ta gizlilik ve güvenliğin nasıl çalıştığına dair yanlış bilgileri temizlemek için çok daha fazlasını yapacağız. Ardından, 15 Mayıs’ta yeni iş seçenekleri sunulmadan önce, politikayı kendi hızlarında gözden geçirmek için insanlara kademeli olarak gideceğiz. WhatsApp, dünyanın dört bir yanındaki insanlara uçtan uca şifreleme getirilmesine yardımcı oldu ve bu güvenlik teknolojisini şimdi ve gelecekte savunmaya kararlıyız. Bize ulaşan herkese ve gerçeklerin yayılmasına ve söylentileri durdurmasına yardımcı olan birçok kişiye teşekkür ederiz. WhatsApp’ı özel iletişim kurmanın en iyi yolu yapmak için sahip olduğumuz her şeyi koymaya devam edeceğiz.

https://blog.whatsapp.com/giving-more-time-for-our-recent-update

Güncelleme Detaylarına Devam Etmek İçin Tıklayın…

Şeref Bey Dizisi
IPv6 'a Geçiyoruz

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF