E Ticaret

WooCommerce Ücretsiz Kargo Yapma

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

WooCommerce ücretsiz kargo özelliğini kullanmak isteyenler olabiliyor. 100 lira üzeri ücretsiz kargo gibi mağazanızda fırsatlar sunmak istiyorsanız çeşitli eklentilere başvurabilirsiniz. Bu eklentiler genelde ücretli ve daha sunduğu özellikten daha fazlasını size verebiliyor ama size sadece belirlediğiniz ücret üstü ücretsiz kargo olması uygunsa aşağıdaki kodu functions.php dosyasına ekleyin. Dosyasının sonunda varsa <? fonksiyonunun bir satır üstüne yoksa sayfanın sonuna yapıştırabilirsiniz.

Nasıl Kullanılır ?

Kodu ekledikten sonra WooCommerce -> Ayarlar -> Gönderim ->Gönderim Bölgeleri alanına geliniz.Gönderim bölgesi ekle dedikten sonra ülke ve şehir seçimi gibi yerleri kendinize uygun uyarlayın daha sonra Gönderim yöntemleri alanına inin ve orada gönderim yöntemi ekle butonuna basın. Sabit fiyat ekleyerek işleme devam edin. Eklediğiniz sabit fiyatı düzenleyin ve içerisine gireceğiniz tutarı ekleyin işlem bu kadar.

*/ function hide_shipping_when_free_is_available( $rates, $package ) { $new_rates = array(); foreach ( $rates as $rate_id => $rate ) { // Only modify rates if free_shipping is present. if ( 'free_shipping' === $rate->method_id ) { $new_rates[ $rate_id ] = $rate; break; } } if ( ! empty( $new_rates ) ) { //Save local pickup if it's present. foreach ( $rates as $rate_id => $rate ) { if ('local_pickup' === $rate->method_id ) { $new_rates[ $rate_id ] = $rate; break; } } return $new_rates; } return $rates; } add_filter( 'woocommerce_package_rates', 'hide_shipping_when_free_is_available', 10, 2 );

WooCommerce ücretsiz kargo özelliği için 2. yöntem

Code Snippets eklentisini kuruyoruz daha sonra yeni kod sayfası oluşturup aşağıdaki kodu giriyoruz. Kod sonunda 100 yazan değer sizin TL cinsinden ücretsiz kargo olması için girmeniz gereken minimum tutardır. Aşağıdaki kodu eklerseniz 100 TL dahil ve sonrası tüm tutarlara kargo ücretsiz olur.

/**
 * WooCommerce ücretsiz kargo özelliği
 **/
function my_hide_shipping_when_free_is_available( $rates ) {
	$free = array();
	foreach ( $rates as $rate_id => $rate ) {
		if ( 'free_shipping' === $rate->method_id ) {
			$free[ $rate_id ] = $rate;
			break;
		}
	}
	return ! empty( $free ) ? $free : $rates;
}
add_filter( 'woocommerce_package_rates', 'my_hide_shipping_when_free_is_available', 100 );

Bu yazımda WooCommerce ücretsiz kargo özelliğini kod olarak sizlere eklemeyi ve kullanmayı gösterdim. WooCommerce ücretsiz kargo kodunu ekleyerek sorunsuzca kullanabilirsiniz diğer yazılarımı takip edebilir yorumlara sorular sorabilirsiniz Esen kalın.

Çin’de Sinovac aşısı yasak mı?
WooCommerce Fatura Bölümüne TC Kimlik No Ekleme

Reactions

1
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF