Web

WordPress Hızlandırma Yöntemleri

0
Lütfen giriş ya da Üye ol gönderileri beğen

WordPress hızlandırma yöntemlerine her site sahibininin ihtiyacı olabilir. Popüler web arayüzü WordPress bazı nedenlerden yavaşlayabiliyor bunun az bir kısmı sunucu,güncellemeler gibi teknik sorunlar olsa da bir çoğu kullanıcı kaynaklıdır.

WordPress bir çok nedenle yavaşlar bunların başında kullanıcı kaynaklı hatalar gelmektedir ama genelde sorunun en başına bakacak olursak warez temalar ve eklentiler,orijinal ama yavaş temalar,çok fazla eklenti yükleme, database veri kontrolünü sağlayamama gibi şeyler geliyor.Wordpress hızlandırma yöntemlerini uygulayarak kullanıcı kaynaklı sorunları çözmeye çalışacağız.

Wordpress Hızlandırma Yöntemleri
WordPress Hızlandırma Yöntemleri

İşte WordPress Hızlandırma Yöntemleri

1) Resim ,video gibi görsellerin veritabanını şişirmesi

Çoğunluklu yazı içerisine resim eklerken kararsız kalırız,ekleriz beğenmeyiz tekrar siler başka bir resimi ekleriz buda veritabanın da gereksiz bir şişmeye neden olur. Media Clean eklentisini kullanarak sizin göremediğiniz ama önceden yüklediğiniz ve boş hafıza kaplayan resimleri kaldıran bu eklendi temel wordpress hızlandırma işlemlerinden birini sizin adınıza gerçekleştiriyor.

2) Sıkıştırma ve Önbellekleme

WordPress hızlandırma yöntemlerinden biriside kodlarımızı sıkıştırmaktır. Sıkıştırma işlemi yapmamızın nedeni tarayıcılar sitenizi daha hızlı anlamlandırsın diyedir. LiteSpeed eklentisi ile sayfalarınızı önbellekleyebilir ve sıkıştırabilirsiniz. Böylelikle sitenizin yüklenme hızı düşmüş olur.

3) Resim Sıkıştırma

Resimlerinizi kaliteli yüklemeniz çok fazla mb cinsinden hafıza kaplar. Bu yüksek yer kaplayan resimler aynı şekilde yüklenirken de tarayıcıların anlamlandırma ve site yükleme hızlarını düşürmektedir. Bunun için resimleri yüklemeden önce boyut ve kaplandığı hafızayı düşürmeniz lazım ama yüklenmiş ve yayınlanmış halihazırda resimler için bunu yapmak çok zor. Bunun için resim sıkıştırma eklentilerini tercih etmeniz gerekiyor. İmagify eklentisi denediklerimin arasında en beğendiğim ve başarılısı oldu resimlerinizi sıkıştırıp yükleme hızını arttırmanız da WordPress hızlandırma yöntemlerinden birisidir.

4) Resimleri Geç Yükleme

lazyload olarak adlandırılan bu yöntem resimleri geç yüklemenizi sağlıyor. Bu yöntem sitenizin önce css,js ve html kodlarının yüklenmesini kullanıcı sayfayı yukarı aşağı kaydırdıkça da resimleri yüklemesini sağlayarak fazladan dosya indirme işlemi yapmamasını sağlıyor bu da sayfanın hızlı yüklenmesine neden oluyor.

Yukarıdaki yöntemler temel WordPress hızlandırma yöntemlerindendir bu yöntemleri denediniz ve sonuç almadıysanız ve profesyonel hizmetlere para yatırmak için bütçenizde yoksa tek çözüm içeriği yedekleyip baştan kurulum yapmaya yönlenmenizdir.

Baştan kurulum yaparken seo uyumlu, hızlı temalar ve bu temaların kendi bünyesinde size eklenti kurma ihtiyacı bırakmadan istediğiniz özellikleri barındırmasına özen gösterin.

Anime Dizi Sevenlere Netflix Sürprizi
Starlink İnternet Kurulumu

Reactions

0
0
0
0
0
0
Zaten tepki gösterdin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GIF